Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Придбання автомобіля за договором лізингу: порядок обліку

Який порядок обліку придбання автомобіля у лізинг? Чи потрібно подавати до ДПІ форму № 20-ОПП та сплачувати транспортний податок?

Щодо бухгалтерського і податкового обліку придбання автомобіля у лізинг читайте у статті "Авто в лізинг чи в кредит?"Про ПДВ у договорі фінлізингу читайте тут>>>

 

Форма №20-ОПП

Відповідно до п. 8.1 розділу VIII Порядку №1588 платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

Відповідно до п. 8.2 розділу VIII Порядку №1588 об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. 

Згідно з п. 8.4 розділу VIII Порядку №1588 повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Отже, виходячи з норм Порядку № 1588, у разі придбання автомобіля за допомогою лізингу обов’язок щодо подання форми №20-ОПП не виникає, адже реєстрація автомобіля та користування ним не викликають податкових наслідків для лізингоотримувача. 

Але податківці мають іншу думку. Так, у підкатегорії 119.11 "ЗІР" у відповіді на питання "Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?" вони зазначають, що у разі придбання (оренди) юрособою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юрособи. Відповідальність за несвоєчасне подання форми № 20-ОПП передбачена п. 117.1 ПКУ це штраф в розмірі 510 грн, а за повторне порушення протягом року – 1020 грн.

Транспортний податок сплачує власник автомобіля – лізингова компанія. Більш докладно про це ми писали тут>>>

Також "ЗІР" у підкатегорії 111.02 "Хто є платником транспортного податку у разі передачі юридичною особою у фінансовий лізинг легкового автомобіля, зареєстрованого в Україні згідно з чинним законодавством?" дає відповідь, що платником транспортного податку є компанія – лізингодавець, на балансі якої обліковується автомобіль. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування (пп. 267.1.1 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Автотранспорт , Звітність , Облік , Лізинг , Транспортний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі