• Посилання скопійовано

Часткове успадкування частки приватного підприємства у разі смерті засновника з 80% в статутному фонді

Помер директор (власник 80% в статутному фонді приватного підприємства). Через пів року його дружина (засновниця підприємства з 10% в статутному фонді) успадкувала його частку за законом. Як документально оформити це в бухобліку і в яких документах потрібно відобажати такі зміни?

В бухобліку слід відобразити зміни у складі засновників на субрахунку 401 "Статутний капітал". Для цього слід зробити проведення:

  • Дт 401, аналітичний рахунок  померлого директора;
  • Кт 401, аналітичний рахунок його дружини як учасника, який успадкував його частку.

Проведення робиться на підставі внесених змін у Статут підприємства.

Оподаткування доходу у вигляді частки приватного підприємства, отриманої спадкоємцем-фізособою в результаті прийняття ним у спадщину такої частки, установлює ст. 174 ПКУ. В даному випадку застосовується нульова ставка ПДФО,  оскільки частка у статутному капіталі успадкована членом сім'ї першого ступеню споріднення. Відповідно до пп. 14.1.263 ПКУ  членами сім’ї фізособи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізособи, у тому числі усиновлені.

Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб, в тому числі ті, що не підлягають оподаткуванню або оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО (пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Це означає, що із вартості успадкованої частки СК не потрібно утримувати військовий збір у разі її оподаткування за нульовою ставкою ПДФО. Зокрема, у разі спадкування об’єкта спадщини членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    Сьогодні 12:1810
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202417
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202425
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442