Згідно з п. 10 П(С)БО 16, собівартість реалізованих товарів визначається за П(С)БО 9. Так, відповідно до вищезгаданого положення, до первісної вартості запасів, окрім інших відносяться і витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів та доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях (а даному випадку реалізації). То ж згідно цього вартість запасів, якими проводиться доукомплектування товарів відносить на первісну вартість таких товарів.
Як відомо, підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. Оскільки на сьогодні не існує типової форми первинного документу, яким треба оформляти доукомплектацію товару (хоча часто його називають акт доукомплектації), підприємство має право розробити його самостійно.
Головне, щоб у такому документі були усі обов’язкові реквізити, зазначені у ст. 9 Закону про бухоблік. У такому документі слід зібрати усі витрати, які понесені у зв’язку із такою доукомплектацією і визначити їх загальну суму. Саме така сума збільшуватиме первісну вартість доукомплектованих товарів (розподілена на їх кількість за методом, самостійно визначеним підприємством).
Далі таке доукомплектування на підставі зазначеного документу відображатиметься проведенням Дт 281 Кт 20, 66, 65, 63 тощо.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись