• Посилання скопійовано

Класифікація зобов'язань: як зазначати у наказі про облікову політику?

Як у наказі про облікову політику зазначається порядок класифікації зобов'язань?

За п. 2.11 Методрекомендацій №635 класифікувати зобов'язання потрібно відповідно до норм П(С)БО 11. При цьому самостійного вибору у підприємства немає, а отже, зазначати таку класифікацію в наказі про облікову політику не обов'язково. Хіба що підприємство для власного аналітичного обліку створить додаткову власну класифікацію (наприклад, за строками погашення довгострокової заборгованості), або для того, щоб бухгалтер, який веде бухгалтерський облік зобов'язань, не забував про необхідність перекласифікації (переведення довгострокових до короткострокових в належному звітному періоді).

За п. 6 П(С)БО 11 з метою бухгалтерського обліку зобов'язання поділяються на:

  • довгострокові;
  • поточні;
  • непередбачені зобов'язання.
  • доходи майбутніх періодів.

При цьому поточні зобов'язання — зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу. Решта зобов'язань належать до довгострокових (доки строк їх погашення не досягне ознаки короткостроковості).

Непередбачене зобов'язання — це:

1) зобов'язання, що може виникнути внаслідок минулих подій та існування якого буде підтверджено лише тоді, коли відбудеться або не відбудеться одна чи більше невизначених майбутніх подій, над якими підприємство не має повного контролю; або

2) теперішнє зобов'язання, що виникає внаслідок минулих подій, але не визнається, оскільки малоймовірно, що для врегулювання зобов'язання потрібно буде використати ресурси, які втілюють у собі економічні вигоди, або оскільки суму зобов'язання не можна достовірно визначити.

Зверніть увагу: непередбачені зобов'язання відображаються на позабалансових рахунках підприємства за обліковою оцінкою.

Доходи майбутніх періодів (згідно з Інструкцією №291) — це доходи, отримані у поточному звітному періоді, які підлягають включенню до доходів у майбутніх звітних періодах. Найчастіше це отримані передоплати та аванси.

До доходів майбутніх періодів відносяться, зокрема, доходи у вигляді одержаних авансових платежів за здані в оренду основні засоби та інші необоротні активи (авансові орендні платежі), передплата на газети, журнали, періодичні та довідкові видання, виручка від продажу квитків транспортних і театрально-видовищних підприємств, абонентна плата за користування засобами зв'язку тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»