• Посилання скопійовано

Курсові різниці при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд

Юрособа-резидент серед засновників має юрособу-нерезидента. Сума його внеску у статутний фонд прописана у статуті у грн і за даними обліку відображена у грн. У ІІ кв. 2016 р. отримано на розподільчий рахунок суму внеску у доларах, 65% якої продано, решта - зарахована на рахунок у доларах, через що за рахунком «46» виникло сальдо. Що з обліком?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов'язань засновників при формуванні статутного капіталу, відображаються у складі додаткового капіталу.

Мінфін у своїх листах від 19.11.2013 р. №31-08410-07-16/33606, від 05.12.2013 р. №31-08310-06-10/29025 роз’яснює, що внесок засновника господарського товариства до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці в подальшому у зв'язку зі зміною курсу іноземних валют.

Перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу та на дату погашення підлягають лише курсові різниці за зобов'язанням засновників з внесків до статутного капіталу підприємства. Такі курсові різниці не можуть бути визнані ані доходом, ані витратами, та відображаються у складі додаткового капіталу.

Для обліку курсових різниць за зобов'язаннями засновників з внесків до статутного капіталу Інструкцією 291 призначено субрахунок 425 «Інший додатковий капітал». Даний субрахунок кореспондуватиметься із рахунком 46 «Неоплачений капітал» при відображені курсових різниць.

Таким чином, відобразивши на рахунках бухобліку курсові різниці, при повному погашені нерезидентом заборгованості із здійснення внеску до статутного капіталу, сальдо по рахунку 46 має зникнути.

Порядок відображення в бухгалтерському обліку внеску нерезидента до статутного капіталу товариства наведено в Таблиці.

Таблиця

Облік курсових різниць при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд


з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

1.

Відображено розмір статутного капіталу на дату реєстрації збільшення статутного фонду

46

401

2

Погашена заборгованість з внесків до статутного капіталу

312

46

3.

Відображено позитивні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

46

425

4.

Відображено негативні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

425

46

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202435
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202436
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410