• Посилання скопійовано

Курсові різниці при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд

Юрособа-резидент серед засновників має юрособу-нерезидента. Сума його внеску у статутний фонд прописана у статуті у грн і за даними обліку відображена у грн. У ІІ кв. 2016 р. отримано на розподільчий рахунок суму внеску у доларах, 65% якої продано, решта - зарахована на рахунок у доларах, через що за рахунком «46» виникло сальдо. Що з обліком?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов'язань засновників при формуванні статутного капіталу, відображаються у складі додаткового капіталу.

Мінфін у своїх листах від 19.11.2013 р. №31-08410-07-16/33606, від 05.12.2013 р. №31-08310-06-10/29025 роз’яснює, що внесок засновника господарського товариства до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці в подальшому у зв'язку зі зміною курсу іноземних валют.

Перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу та на дату погашення підлягають лише курсові різниці за зобов'язанням засновників з внесків до статутного капіталу підприємства. Такі курсові різниці не можуть бути визнані ані доходом, ані витратами, та відображаються у складі додаткового капіталу.

Для обліку курсових різниць за зобов'язаннями засновників з внесків до статутного капіталу Інструкцією 291 призначено субрахунок 425 «Інший додатковий капітал». Даний субрахунок кореспондуватиметься із рахунком 46 «Неоплачений капітал» при відображені курсових різниць.

Таким чином, відобразивши на рахунках бухобліку курсові різниці, при повному погашені нерезидентом заборгованості із здійснення внеску до статутного капіталу, сальдо по рахунку 46 має зникнути.

Порядок відображення в бухгалтерському обліку внеску нерезидента до статутного капіталу товариства наведено в Таблиці.

Таблиця

Облік курсових різниць при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд


з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

1.

Відображено розмір статутного капіталу на дату реєстрації збільшення статутного фонду

46

401

2

Погашена заборгованість з внесків до статутного капіталу

312

46

3.

Відображено позитивні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

46

425

4.

Відображено негативні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

425

46

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202529
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025260
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202537
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202533
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529