• Посилання скопійовано

Курсові різниці при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд

Юрособа-резидент серед засновників має юрособу-нерезидента. Сума його внеску у статутний фонд прописана у статуті у грн і за даними обліку відображена у грн. У ІІ кв. 2016 р. отримано на розподільчий рахунок суму внеску у доларах, 65% якої продано, решта - зарахована на рахунок у доларах, через що за рахунком «46» виникло сальдо. Що з обліком?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов'язань засновників при формуванні статутного капіталу, відображаються у складі додаткового капіталу.

Мінфін у своїх листах від 19.11.2013 р. №31-08410-07-16/33606, від 05.12.2013 р. №31-08310-06-10/29025 роз’яснює, що внесок засновника господарського товариства до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці в подальшому у зв'язку зі зміною курсу іноземних валют.

Перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу та на дату погашення підлягають лише курсові різниці за зобов'язанням засновників з внесків до статутного капіталу підприємства. Такі курсові різниці не можуть бути визнані ані доходом, ані витратами, та відображаються у складі додаткового капіталу.

Для обліку курсових різниць за зобов'язаннями засновників з внесків до статутного капіталу Інструкцією 291 призначено субрахунок 425 «Інший додатковий капітал». Даний субрахунок кореспондуватиметься із рахунком 46 «Неоплачений капітал» при відображені курсових різниць.

Таким чином, відобразивши на рахунках бухобліку курсові різниці, при повному погашені нерезидентом заборгованості із здійснення внеску до статутного капіталу, сальдо по рахунку 46 має зникнути.

Порядок відображення в бухгалтерському обліку внеску нерезидента до статутного капіталу товариства наведено в Таблиці.

Таблиця

Облік курсових різниць при здійсненні інвалютного внеску в статутний фонд


з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

1.

Відображено розмір статутного капіталу на дату реєстрації збільшення статутного фонду

46

401

2

Погашена заборгованість з внесків до статутного капіталу

312

46

3.

Відображено позитивні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

46

425

4.

Відображено негативні курсові різниці від перерахунку заборгованості з внесків до статутного капіталу

425

46

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.20255
  • Як вести облік облігації внутрішньої державної позики?
    Компанія придбала ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) через свій обслуговуючий банк за ціною 1050 грн за 1 шт, в той час як номінал цих облігацій – 1000 грн. Як відобразити такі операції, а також отримання відсотків за ОВДП в бухобліку?
    11.07.20256
  • Облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство взяло участь в аукціоні з оренди приміщення держвласності та стало переможцем. Для участі в аукціоні було сплачено реєстраційний та гарантійний внесок. Гарантійний внесок частково повернуто, на решту суми оформлено акт про надання послуг - винагорода оператору. Як відобразити такі операції в бухобліку?
    11.07.202511
  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.2025110
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202527