• Посилання скопійовано

Повноту інформації в полі "Призначення платежу" платіжки визначає платник

При оплаті покупець неправильно зазначив призначення платежу: за ТМЦ, а фактично це ремонт інструменту. Прохання про надання листа на уточнення платежу контрагент вважає неправомірним. Якими нормативні актами керуватися?

Згідно з п.3.8 Інструкції НБУ про безготівкові розрахунки в Україні  у національній валюті від 21.01.2004 р. №22, реквізит "Призначення  платежу"  платіжного  доручення заповнюється платником так,  щоб  надавати  повну  інформацію  про платіж  та документи,  на підставі яких здійснюється перерахування коштів  отримувачу.  Повноту   інформації   визначає   платник   з урахуванням вимог законодавства України.


 Платник відповідає  за  дані,  що   зазначені   в   реквізиті платіжного   доручення   "Призначення   платежу".  Банк  перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам,  викладеним уцій главі, лише за зовнішніми ознаками.

Приклад: «Оплата за дошку обрізну згідно з рах. №447 від 15.10.2015. Без ПДВ.

Отже, в полі “ Призначення платежу” повинна бути повна та достовірна інформація  як щодо того, за що саме йде сплата ( товари, роботи, послуги, тощо ) так щодо документів, на підставі  яких здійснюється платіж ( рахунки-фактури, договори, тощо)

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»