• Посилання скопійовано

ПДВ за спецрежимом: облік

Які бухгалтерські проводки по відображенню ПДВ за спецрежимними операціями?

Якщо сума ПДВ, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів перевищує суму податку, нараховану за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (п. 209.3 ПКУ).

Відповідно до ч. 4 п. 5 розділу V Порядка №966 відбувається наступний алгоритм заповнення декларації з ПДВ


1) сума від'ємного значення поточного звітного (податкового) періоду та від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 19 + рядок 21), відображається у рядку 22 — за умовами запитання, це декларація за червень 2015 року.

2) з рядка 22 визначається сума перевищення від'ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200- 1.3 ПКУ на момент подання декларації з ПДВ. Визначена сума вказується у рядку 22.1 та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - рядок 24 декларації за червень 2015 року.

3) сума із рядка 24 декларації за червень перенесеться у рядок 20.1 декларації за липень 2015 року.

У разі якщо сума від'ємного значення (рядок 22) менша або дорівнює сумі, обчисленій відповідно до пункту 200- 1.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, рядок 22.1 не заповнюється.

Сума, обчислена відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ на момент подання декларації, зазначається у відповідному службовому полі у рядку 22.1.

Отже, доля показника рядка 24 безпосередньо залежить від суми згідно з п. 200-1.3 ПКУ. Відповідно не завжди сума у рядку 22.1 може виникати.

Зверніть увагу на лист ДФСУ від 06.03.2015р. №7796/7/99-99-19-03-02-17 в якому сказано, що у період роботи СЕА у тестовому режимі, податкові накладні реєструються платниками податку в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою, а тому у тестовий період реєстраційна сума може мати від'ємне значення (останній звітний період червень 2015 року). Якщо реєстраційна сума має від'ємне значення, то в додатковому полі рядка 22.1 декларації зазначається "0", а сума від'ємного значення з рядка 22 декларації переноситься до рядка 22.1 та рядка 24 декларації (хоча враховуючи, що звітність за червень буде подаватись у липні наврядчи вже може виникнути така ситуація).

Зауважимо, що інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФСУ за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ представлені на офіційному порталі ДФСУ у розділі "Електронна звітність" "Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ" за адресою >>>

В бухгалтерському обліку від’ємне значення податку, яке виникло в декларації за червень 2015 року (фактично перевищення суми податкового кредиту над сумою податкового зобов'язання з ПДВ, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду) рекомендуємо відобразити наступним чином:

- дебет субрахунку 641 "Розрахунки за спецрежимним ПДВ"; 

- кредит субрахунку 644 "Податковий кредит". 

Таке проведення відобразить облік суми ПДВ, на яку підприємство набуло право зменшити податкове зобов'язання. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025802