• Посилання скопійовано

Форми рахунків можна затвердити відповідним наказом

Підприємство займається продажем металу. Деякі клієнти потребують виставляння рахунку в кілограмах або тонах, а деякі в метрах погонних/квадратних. Чи може підприємство виставляти рахунки і в кг. і в метрах погонних/квадратних. Які документи для цього потрібні (наказ по підприємству чи окремий пункт в наказі про облікову політику)?

Облік запасів ведеться згідно вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Мінфіну від 20.10.99 р. №246, а також при цьому можна керуватися Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів, затвердженими наказом Мінфіну від 10.01.2007 р. №2 (далі – Методрекомендації №2).

Так, згідно п. 1 .4 Методрекомендацій №2 з метою організації бухгалтерського обліку запасів розпорядчим документом, затвердженим (схваленим) власником (уповноваженим органом), визначаються, зокрема, форми первинних документів, що використовуються для оформлення руху запасів, які не передбачені типовими формами первинного обліку, а також додатково можуть бути визначені: правила документообороту і технологія обробки облікової інформації, порядок контролю за рухом запасів та відповідальність посадових осіб, порядок аналітичного обліку запасів та одиниця натурального виміру запасів для кожної одиниці бухгалтерського обліку. 


Документ, у якому визначаються ці питання, може називатися «Наказ про організацію бухгалтерського обліку на підприємстві», якщо разом з цим в такому наказі будуть визначені і всі інші аспекти організації бухобліку на підприємстві. Але можна видати і окремий наказ, в якому будуть відрегульовані тільки питання, що пов’язані з відображенням одиниці виміру товару в окремих документах. Строго кажучи, включати ці питання до наказу про облікову політику не дуже доречно, оскільки вони не відносяться власне до облікової політики, а є складовою організації бухобліку на підприємстві. 

Отже, на вашому підприємстві можна затвердити наказом форми рахунків, у яких будуть вказуватися одразу декілька одиниць виміру товару, та порядок їх застосування. При цьому в бухобліку ви можете використовувати одну одиницю – кілограми або тони, а інша одиниця виміру буде використовуватись вашими покупцями.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»