• Посилання скопійовано

Всі наслідки в операціях з фіндопомогою відбуваються за правилами бухобліку

Засновник надає фізособі поворотну фінансову допомогу 1 раз на рік. Чи включається така допомога до прибутку, якщо особа її повністю не зможе повернути?

З 2015 року спеціальних норм щодо оподаткування поворотної фіндопомоги в податковому обліку (за виключенням платників ЄП) не має. Всі наслідки в операціях з фіндопомогою відбуваються за правилами бухобліку. 

З 01.01.2015 року об'єктом оподаткування є прибуток визначений за показниками фінзвітності. Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.


Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період не перевищує 20 млн грн, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінрезультату до оподаткування. Операції за поворотною фіндопомогою до податкових різниць не належать.

Відповідно, у бухобліку при отриманні та поверненні поворотної фіндопомоги, доходи та витрати не виникають. Отримана сума поворотної фіндопомоги з терміном повернення до року, відображається, як розрахунки з іншими кредиторами за кредитом субрахунка 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" з дебетом субрахунка 311 (301). У разі якщо термін повернення коштів становить більше року, таку заборгованість відображають на субрахунку 505 "Інші довгострокові позики в національній валюті". Якщо до погашення заборгованості залишається рік, довгострокова заборгованість переводиться до поточної на субрахунок 611 "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в національній валюті" (дебет 505 кредит 611).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»