• Посилання скопійовано

Доходы в инвалюте пересчитываются в нацвалюту по курсу, действовавшему на дату признания таких доходов

Получили предоплату за товар в долларах, курс был 15,26. Меняли валюту, курс был 15,144. В конце месяца отгрузили товар. В декларации по прибыли на доходы относить по какому курсу? Надо ли отражать курсовую разницу, если сначала была предоплата, а потом отгрузка?

Во-первых, согласно пп. 153.1.1 НКУ, доходы, полученные / начисленные плательщиком налога на прибыль в иностранной валюте в связи с продажей товаров, в части их стоимости, которая не была уплачена в предыдущих отчетных налоговых периодах, пересчитываются в национальную валюту по официальному курсу национальной валюты к иностранной валюте, действовавшему на дату признания таких доходов согласно этому разделу, а в части ранее полученной оплаты по курсу, действовавшему на дату ее получения. Т.е., если была получена стопроцентная предоплата за товар, то доход от его реализации определяется по курсу НБУ на дату получения такой предоплаты, и не пересчитывается на момент отгрузки такого товара, даже если валютный курс на дату такой отгрузки изменился.


 

Во-вторых, курсовые разницы, согласно пп. 153.1.3 НКУ, определяются в соответствии с положениями (стандартами) бухгалтерского учета. В данном случае нужно руководствоваться нормами П(С)БУ 21 «Влияние изменений валютных курсов». Согласно данного документа, пересчету подлежат лишь монетарные статьи баланса. К ним относятся статьи баланса о денежных средствах, а также о таких активах и обязательствах, которые будут получены или оплачены в фиксированной (или определенной) сумме денег или их эквивалентов.

Таким образом, ваша задолженность перед покупателем, которая образовалась после получения предоплаты, не является монетарной статьей, пересчету не подлежит и курсовые разницы по ней не начисляются (поскольку эта задолженность закрывается товарами, а не деньгами). В то же время, сумма валюты, полученной в качестве предоплаты, является монетарной статьей. И вот курсовые разницы по ней, определенные в соответствии с нормами П(С)БУ 21, отражаются как в бухгалтерском, так и в налоговом учете.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025239
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025781
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202547