• Посилання скопійовано

Отражаем экспорт услуг, которые не облагаются НДС в программном обеспечении

Физлицо экспортирует услуги, которые не облагаются НДС. Как это отобразить в 1С 7.7?

Вопрос: Физлицо экспортирует услуги, которые не облагаются НДС, постоплата. Как это отобразить в 1С 7.7? И как правильно делать зачисление валюты? Сначала на распределительный счет или сразу на валютный? Как правильно делать переоценку валюты?

Ответ: На вопросы, связанные с отражением хозяйственных операций в программном обеспечении, на данном сервисе мы не отвечаем. Рекомендуем вам обратиться с данным вопросом к разработчикам данной программы. 

В том, что касается отражения в бухгалтерском и налоговом учете операций по поступлению валютной выручки, то на данный момент (в отсутствие четких разъяснений со стороны Минфина по данному вопросу) существует два варианта учета таких поступлений и обязательной продажи 50% от них. Мы подробно рассматривали данный вопрос в своей статье, которую вы можете прочитать, например, по данной ссылке :  http://online.dtkt.ua/Book/16ac189a-2049-47a7-ad08-0927d9fbc9b8/navPoint-4


 

Если после ее прочтения у вас появятся дополнительные вопросы, мы на них обязательно ответим. 

Что же касается того, как правильно делать переоценку валюты, то речь, видимо, идет об учете курсовых разниц по монитарным статьям баланса?  Если да, то трудно написать консультацию о курсовых разницах вообще, это тема, на которую можно написать немало. Этому вопросу мы также посвятили большое количество материалов нашего издания, например: http://dtkt.com.ua/show/1bid06032.html  Это статья, посвященная учету курсовых разниц, которые возникают при покупке или продаже валюты. А в этой статье рассматривается учет курсовых разниц по дебиторской задолженности (покупателя за отгруженный товар, оплата за который осуществляется в иностранной валюте) http://dtkt.com.ua/show/1bid05793.html

Кроме того, у нас в 2013 году был целый спецвыпуск, посвященный валютным операциям – это №45/2013. Ведь монетарные статьи бывают разными: это и валюта в кассе или на счету в банке, и депозиты, и кредиты, и задолженность как кредиторская, так  и дебиторская. Возникают вопрос о курсовых разницах и при расчетах с работниками, например, за загранкомандировку. 

Если в указанном спецвыпуске  вы не найдете ответа на вашу конкретную ситуацию, то, пожалуйста, опишите ее, и мы постараемся ответить именно на нее. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0921
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202526
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202565
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518