Оренда за неповний місяць: як відобразити в обліку?
ТОВ (ТРЦ) здає в оренду приміщення. У договорі вказано орендну ставку за м² за повний місяць. Якщо орендар починає користуватися приміщенням з 16 числа місяця, то як коректно відобразити послугу в акті: змінювати ціну за м², площу чи застосовувати інший підхід для розрахунку вартості оренди пропорційно фактичній кількості днів користування?
Ціну та площу вочевидь змінювати не потрібно. Можна вказати, наприклад: 100 кв м х 500 грн х 0,5 місяця.
Або виходячи із вартості за повний місяць, наприклад (100 кв м х 500 грн = 50 000 грн) обчислити вартість за один день: 50 000: 31 день = 1612,90 грн. У такому разі за період з 16 по 31 число (16 днів) вартість оренди становитиме: 1612,90 грн х 16 днів = 25 806,40 грн.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись 
Автор
Іваненко Олена консультант редакції «Дебет-Кредит»
Закінчила Київський торгово-економічний університет, спеціальність – «бухгалтерський облік та аудит» (2000 – 2002), Вінницький технічний університет (1990 -1995). Головний бухгалтер з досвідом роботи у торгівлі та ЗЕД. Автор статей на теми розблокування ПН/РК, річного перерахунку ПДВ, інвентаризації пального та обліку генераторів на підприємстві. Стаж роботи за фахом – 29 років.