• Посилання скопійовано

Облік витрат на транспортування об'єкта ОЗ для проведення планового ремонту

Об'єкт ОЗ потребує планових ремонтів, які здійснюються у спеціалізованому підприємстві. Для проведення ремонту об'єкт ОЗ доставляється до місця ремонту, а після його завершення - повертається назад. Як в бухобліку відображати витрати на доставку об'єкта ОЗ до місця ремонту та назад: включати їх до вартості ремонту (яка за рішенням підприємства збільшує первісну вартість об'єкта ОЗ) чи відносити до витрат поточного періоду?

Згідно з пп. 15 НП(С)БО 7, витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат звітного періоду. Однак, витрати на поліпшення об'єкта основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта, включаються до первісної вартості такого об'єкта (пп. 14 НП(С)БО 7).

У даній ситуації об’єкт ОЗ потребує планових ремонтів, які здійснюються у спеціалізованому підприємстві. Оскільки, як зазначено у запитанні, за рішенням підприємства вартість ремонту збільшує вартість об’єкта ОЗ, це означає, що такий ремонт розглядається підприємством як поліпшення об’єкта ОЗ.

Відповідно до пп. 30 Методрекомендацій №561, рішення про характер і ознаки здійснюваних підприємством робіт, тобто, чи спрямовані вони на підвищення техніко-економічних можливостей (модернізація, модифікація, добудова, реконструкція) об'єкта, що приведе у майбутньому до збільшення економічних вигод, чи здійснюються вони для підтримання об'єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, приймається керівником підприємства з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості таких витрат.

Відповідно до пп. 31 Методрекомендацій №561, витрати на капітальний ремонт об'єктів основних засобів визнаються витратами звітного періоду. Такі витрати можуть бути визнані капітальними інвестиціями, якщо витрати на значний огляд і капітальний ремонт можуть бути ідентифіковані з окремою замортизованою частиною (компонентом) основних засобів.

Як наведено у запитанні, за рішенням підприємства витрати на ремонт збільшують первісну вартість об’єкта ОЗ. Тобто, такі витрати визначено такими, що поліпшують об’єкт ОЗ.

Щодо витрат на доставку об’єктів ОЗ у ремонт і з ремонту, то такі витрати є невід'ємною частиною процесу ремонту, без яких неможливо здійснити сам ремонт. Тому такі витрати, на наш погляд, слід включати до складу витрат з ремонту.

Оскільки вартість ремонту збільшує вартість об’єкта ОЗ (капіталізується), то й витрати на доставку цього об’єкта у ремонт і з ремонту також мають бути капіталізовані та включені до первісної вартості об'єкта основних засобів.

Таким чином, витрати на доставку об’єкта ОЗ у ремонт і з ремонту слід відносити до складу витрат з ремонту з подальшою капіталізацією (збільшенням вартості вагону), а не до витрат поточного періоду. Це відповідає загальному принципу формування первісної вартості ОЗ (див. пп. 8 НП(С)БО 7), згідно з яким усі витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням ОЗ до стану, придатного для використання, включаються до його первісної вартості.

Поряд з цим, якщо витрати на ремонт відноситимуться до складу витрат поточного періоду, то й витрати на транспортування відноситимуться до складу витрат.

***

Наостанок зазначимо, що вище ми навели власну думку з даного питання. Але для уникнення непорозумінь можна отримати консультацію з цього питання у Мінфіну, який згідно з ст. 6 Закону про бухоблік є в Україні державним органом, який регулює питання методології бухгалтерського обліку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202524
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202528
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025127
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517