• Посилання скопійовано

Облік витрат на транспортування об'єкта ОЗ для проведення планового ремонту

Об'єкт ОЗ потребує планових ремонтів, які здійснюються у спеціалізованому підприємстві. Для проведення ремонту об'єкт ОЗ доставляється до місця ремонту, а після його завершення - повертається назад. Як в бухобліку відображати витрати на доставку об'єкта ОЗ до місця ремонту та назад: включати їх до вартості ремонту (яка за рішенням підприємства збільшує первісну вартість об'єкта ОЗ) чи відносити до витрат поточного періоду?

Згідно з пп. 15 НП(С)БО 7, витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат звітного періоду. Однак, витрати на поліпшення об'єкта основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта, включаються до первісної вартості такого об'єкта (пп. 14 НП(С)БО 7).

У даній ситуації об’єкт ОЗ потребує планових ремонтів, які здійснюються у спеціалізованому підприємстві. Оскільки, як зазначено у запитанні, за рішенням підприємства вартість ремонту збільшує вартість об’єкта ОЗ, це означає, що такий ремонт розглядається підприємством як поліпшення об’єкта ОЗ.

Відповідно до пп. 30 Методрекомендацій №561, рішення про характер і ознаки здійснюваних підприємством робіт, тобто, чи спрямовані вони на підвищення техніко-економічних можливостей (модернізація, модифікація, добудова, реконструкція) об'єкта, що приведе у майбутньому до збільшення економічних вигод, чи здійснюються вони для підтримання об'єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, приймається керівником підприємства з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості таких витрат.

Відповідно до пп. 31 Методрекомендацій №561, витрати на капітальний ремонт об'єктів основних засобів визнаються витратами звітного періоду. Такі витрати можуть бути визнані капітальними інвестиціями, якщо витрати на значний огляд і капітальний ремонт можуть бути ідентифіковані з окремою замортизованою частиною (компонентом) основних засобів.

Як наведено у запитанні, за рішенням підприємства витрати на ремонт збільшують первісну вартість об’єкта ОЗ. Тобто, такі витрати визначено такими, що поліпшують об’єкт ОЗ.

Щодо витрат на доставку об’єктів ОЗ у ремонт і з ремонту, то такі витрати є невід'ємною частиною процесу ремонту, без яких неможливо здійснити сам ремонт. Тому такі витрати, на наш погляд, слід включати до складу витрат з ремонту.

Оскільки вартість ремонту збільшує вартість об’єкта ОЗ (капіталізується), то й витрати на доставку цього об’єкта у ремонт і з ремонту також мають бути капіталізовані та включені до первісної вартості об'єкта основних засобів.

Таким чином, витрати на доставку об’єкта ОЗ у ремонт і з ремонту слід відносити до складу витрат з ремонту з подальшою капіталізацією (збільшенням вартості вагону), а не до витрат поточного періоду. Це відповідає загальному принципу формування первісної вартості ОЗ (див. пп. 8 НП(С)БО 7), згідно з яким усі витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням ОЗ до стану, придатного для використання, включаються до його первісної вартості.

Поряд з цим, якщо витрати на ремонт відноситимуться до складу витрат поточного періоду, то й витрати на транспортування відноситимуться до складу витрат.

***

Наостанок зазначимо, що вище ми навели власну думку з даного питання. Але для уникнення непорозумінь можна отримати консультацію з цього питання у Мінфіну, який згідно з ст. 6 Закону про бухоблік є в Україні державним органом, який регулює питання методології бухгалтерського обліку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    Сьогодні 13:1412
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025217
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025650
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541