• Посилання скопійовано

Чи зобов’язана благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінзвітності?

Чи зобов’язана неприбуткова благодійна організація проводити обов’язковий аудит фінансової звітності та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком?

Підприємства, які зобов’язані проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком, визначені у ст. 14 Закону про бухоблік. Наш довідник з цього питання див. тут.

По-перше, це підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом (абз.1 ч.3 ст.14 Закону про бухоблік). Публічне акціонерне товариство - акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на організованому ринку капіталу (п. 26 ч. 1 ст. 2 Закону про АТ). Суб'єкт природної монополії - суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності, який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії. Зведений перелік суб'єктів природних монополій див. тут.

Як бачимо з цього, благодійна організація не може належати до таких підприємств.

По-друге, це великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, середні підприємства, інші фінансові установи та недержавні пенсійні фонди, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, малі підприємства, що є суб’єктами господарювання державного сектору економіки – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 2-4 ст.14 Закону про бухоблік). Класифікацію підприємств див. тут.

Благодійна організація може належати до великих або середніх підприємств, зокрема, за балансовою вартістю активів та середньою кількістю працівників.

По-третє, державні і комунальні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50% акцій  (часток) належать державі чи територіальній громаді, а також господарські товариства, 50% і більше акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави чи територіальної громади в яких становить 100% (п. 8 ст. 73, п. 8 ст. 78, п. 3 ст.90 ГКУ). Благодійна організація не належить до таких підприємств.

По-четверте, материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств (крім суб’єктів інвестиційної діяльності, які не складають консолідовану фінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів) та материнські підприємства, які одночасно є дочірніми підприємствами та відповідно до вимог НП(С)БО та МСФЗ не подають консолідовану фінансову звітність – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом (абз. 6-7 ст. 14 Закону про бухоблік). Теоретично благодійна організація може належати до цієї групи.

Як бачимо, щодо благодійної організації може виконуватись друга або четверта умови для обов’язкового щорічного аудиту. Якщо так, то вона зобов’язана проходити обов’язковий аудит та оприлюднювати річну ФЗ та річну консолідовану ФЗ разом з аудиторським висновком не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом.

А якщо неприбуткова організація не підпадає під жодну із зазначених умов, і при цьому її установчими документами не передбачено проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності, то такої необхідності немає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202525
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202549
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025131
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517