• Посилання скопійовано

Бухоблік дверей, отриманих після ремонту приміщення

Підприємство провело ремонт приміщення, під час якого встановило нові двері. Як облікувати старі двері, що залишилися після ремонту?

Відповідно до пп. 5 НП(С)БО 9 запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена.

Таким чином, якщо старі двері планується використовувати в господарській діяльності, наприклад, встановити в інше приміщення, продати, використати як дрова для опалення тощо, такі двері слід оприбуткувати.

Відповідно до пп. 2.12 Методрекомендацій №2 запаси, отримані у процесі ремонту і поліпшення (модернізації, добудови, реконструкції тощо, ліквідації основних засобів), оприбутковуються за чистою вартістю реалізації або в оцінці можливого їх використання, яка може бути визначена виходячи з вартості подібних запасів при наявності їх на балансі підприємства, з урахуванням ступеня їх придатності до експлуатації. Витрати на ремонт отриманих матеріальних цінностей, які будуть використовуватися як запасні частини, витрати, безпосередньо пов'язані з приведенням цих запасів у стан, в якому вони придатні для використання в запланованих цілях (витрати на доробку та підвищення якісних і технічних характеристик запасів), включаються до їх первісної вартості.

Чиста вартість реалізації запасів - очікувана ціна реалізації запасів в умовах звичайної діяльності за вирахуванням очікуваних витрат на завершення їх виробництва та реалізацію (пп. 4 НП(С)БО 9).

Тобто, якщо підприємство планує старі двері продати за 3 000 грн, причому жодних витрат на реалізацію воно не несе, чистою вартістю реалізації буде 3 000 грн. І саме за такою вартістю вони оприбутковуються на балансі:

  • Дт 209 Кт 746 – 3 000 грн.

Якщо підприємство планує встановити старі двері в іншому своєму приміщенні, причому на балансі у підприємства були нові подібні двері вартістю 20 000 грн, і за оцінкою ступінь зносу старих дверей 70%, то двері можна оприбуткувати в оцінці можливого використання – 6 000 грн (20 000 х 30%):

  • Дт 209 Кт 746 – 6 000 грн.

Якщо надалі для поновлення цих дверей понесені витрати (матеріали, зарплата з нарахуваннями працівників) в суму 2 000 грн, то на цю суму збільшується первісна вартість старих дверей:

  • Дт 209 Кт 20, 651, 661 – 2 000 грн.

Якщо старі двері не будуть використовуватися в діяльності підприємства і їх вивезуть на сміттєзвалище (утилізують), то відсутні підстави оприбутковувати двері на балансі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»