• Посилання скопійовано

Облік лишків від інвентаризації в обліку платника ЄП групи IV

Сільгосппідприємство - платник ЄП групи IV провело інвентаризацію і виявило залишки сільгосппродукції, які обліковуються на рахунку 27. Як відображати ці лишки в бухобліку і як вони впливають на оподаткування платника ЄП групи IV?

Бухгалтерський облік

Згідно з п. 4 розд. ІV Положення №879 оборотні матеріальні цінності, які виявлені в лишках, підлягають оприбуткуванню зі збільшенням доходу звітного періоду підприємства.

Надлишки запасів, виявлені при інвентаризації, обліковуються проводкою (див. п. 10 додатку 3 до Методрекомендацій №2):

  • Дт 27 тощо Кт 719.

На кінець звітного періоду сума доходу на субрахунку 719 списується на збільшення фінрезультату:

  • Дт 719 Кт 791.

 

Вплив на оподаткування ЄП групи IV

Відповідно до пп. 292-1.1 ПКУ об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Таким чином, отриманий від оприбуткованої продукції дохід на об’єкт оподаткування ЄП групи 4 не впливає.

Разом з тим за пп. 4 пп. 291.4 ПКУ для того, щоб перебувати платниками ЄП групи 4 в наступному році, має бути дотримана така умова в поточному році: 

  • частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Розрахунок такої частки роблять в Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва, форма якої затверджена Наказом Мінфіну від 26.12.2011 р. №772.

Доходи від лишків відображають разом з іншими доходами в рядку 2 Розрахунку частки. Причому такі доходи не зменшують загальну суму доходу з метою розрахунку сільгоспчастки, тобто, не відображаються в підрядках рядка 3.

Це означає, що внаслідок оприбуткування лишку частка сільгосптоваровиробництва буде зменшена. Тож платнику ЄП групи 4 слід контролювати, аби ця частка в поточному році не стала меншою за 75%, інакше в наступному році вже не буде підстав бути платником ЄП групи 4.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Військовий облік та повідомлення в ТЦК про особу за ЦПД
    Планується укласти договір надання послуг з фізособою, чоловіком призовного віку. Чи потрібно подавати інформацію про таку фізособу в ТЦК та СП? Чи потрібно вести військовий облік за цією особою? При укладенні договору, які документи потрібно надати цій особі?
    04.09.202445
  • Облік бібліотечних фондів в кав’ярні
    Підприємство придбало книги для розміщення у кав’ярні для безоплатного користування клієнтами. Останні можуть взяти почитати і повернути на місце. Але наявність книг не відслідковують. Тож клієнти можуть і не повернути книги. Як обліковувати такі книги?
    02.09.202421
  • Які є варіанти облікової політики щодо валютних операцій?
    Наказ про облікову політику виданий ще 2016 року, на той час не було на підприємстві валютних операцій. Зараз є орендарі, які сплачують за оренду приміщень у валюті на валютний рахунок у банку. Орендні платежі нараховуються на останню дату поточного місяця за курсом НБУ, на рахунку валюта зберігається деякий час, є продаж валюти за комерційним курсом банку. Чи потрібно робити додаток до наказу про облікову політику?
    30.08.2024386
  • Податковий облік ОЗ при перегляді строку використання ОЗ
    У разі перегляду термінів корисного використання ОЗ (ноутбуків) з 3 до 2 років та відповідного перерахунку амортизації, як такий перерахунок відобразиться в податковому обліку для компанії-"малодохідника" та у разі, якщо компанія перевищить ліміт 40 млн грн? Чи враховується сума коригування амортизації в розрахунку податку на прибуток? В разі списання ОЗ яка база для нарахування ПДВ – нова чи скоригована залишкова вартість?
    26.08.202459
  • ТОВ отримало сертифікат на монтаж техніки: як відобразити в обліку?
    В одному із гіпермаркетів (ТОВ 1) покупець (ТОВ 2 - платник ПДВ), придбав кондиціонер та сертифікат на його монтаж іншою особою - ФОП. Вартість сертифікату значна і відповідає 1/3 вартості товару. Дані позиції зазначено окремо у видатковій накладній. Як відобразити дану операцію в обліку? Хто складає документи на виконання монтажних робіт?
    21.08.202432