• Посилання скопійовано

Як оформити консервацію зерносушарки і чи подавати звіт до екологічного департаменту?

ФГ має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на зерносушарку. В 2023 році зерносушарка не працювала. Як правильно оформити консервацію зерносушарки? Чи розміщувати звіт про дотримання умов дозволу згідно з Порядком, затвердженому Постановою КМУ від 20.01.2023 р. №58? Чи подавати звіт до департаменту екології?

Особливості консервації зерносушарки

Особливості консервації ОЗ ми детально розглядали тут.

Порядок консервації ОЗ не регламентований нормативними документами, тому кожне підприємство встановлює такий порядок самостійно. При цьому за зразок можна взяти порядок консервації, встановлений Положенням №1183, яке є обов’язковим для підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, а також засновані на державній власності, крім підприємств, установ Державної кримінально-виконавчої служби.

Зокрема, згідно з Положенням №1183 консервація оформляється проектом консервації, затвердженим власником підприємства. До проекту консервації додається перелік ресурсів, необхіних для проведення консервації, за формою додатку 2 до Положення. Якщо ФГ не потребує такого проекту, воно може не складати його, а одразу оформити рішення керівника, яке й буде підставою для консервації.

Під час консервації об’єкт приводиться у стан, що забезпечує збереження технологічного обладнання, будівель і споруд, а також безпеку технічного персоналу і населення, охорону довкілля. 

Для підготовки до консервації утворюється комісія, яка виносить рішення про консервацію згідно з додатком 1 до Положення №1183

Але, повторимося, ФГ може встановити і власний порядок консервації. Причому під час консервації потрібно не тільки оформити документи, а й виконати відповідні роботи, наприклад, провести відповідне ТО зерносушарки для підготовки її до зберігання, упакувати її за потреби, опечатати приміщення, закрити віконні просвіти щитами тощо.

 

Чи розміщувати звіт про дотримання умов дозволу згідно з Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 20.01.2023 р. №58?

Так, потрібно розміщувати.

Про це прямо зазначено в ч. 12 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»: суб’єкт господарювання щороку подає до дозвільного органу звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин. 

Особливості подання цього Звіту встановлені Порядком №58, який набрав чинності з 01.01.2024 р.

 

Чи подавати звіт до департаменту екології?

Відповідно до п. 3 Порядку №58, Звіт подається та розміщується в електронній або паперовій формі.

Відповідно до п. 4 Порядку №58, подання та розміщення звіту в електронній формі здійснюється суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою через електронний кабінет користувача платформи «ЕкоСистема»:

Відповідно до п. 5 Порядку №58, Звіт в паперовій формі подається у разі:

  • відсутності в електронній формі дозволу на викиди, на підставі якого створюється звіт програмними засобами платформи «ЕкоСистема»;
  • настання обставин непереборної сили, що унеможливлюють технічне використання платформи «ЕкоСистема» під час подання та розміщення звіту в електронній формі.

Звіт у паперовій формі, до якого додається його електронна копія у форматі Adobe Portable Document Format (PDF), подається дозвільному органу, що видав суб’єкту господарювання дозвіл на викиди.

У разі подання звіту в електронній формі паперова форма звіту не створюється.

Тобто, якщо Звіт не подано в електронній формі, він подається в паперовій формі дозвільному органу. 

Таким дозвільним органом є:

  • для об’єкта першої групи, або об’єкта, який знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи -  Мінприроди;
  • для об’єкта другої або третьої групи - обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.

Таким чином, якщо звіт не подано в електронній формі, він подається в паперовій формі до департаменту екології відповідної обласної адміністрації, якщо зерносушарка відноситься до об’єкта другої або третьої групи і саме такий департамент видавав дозвіл.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144