• Посилання скопійовано

Документальне підтвердження витрат на проживання у закордонному відрядженні

Повернувшись із закордонного відрядження, працівник надав до бухгалтерії звіт. З документів на підтвердження проживання є тільки видрук документа про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com та виписка з особистого карткового рахунку про сплату цих витрат. Чи можна на підставі цього документа відшкодувати працівнику вартість проживання чи для цього обов’язково потрібний рахунок з готелю?

Підпункт «а» пп. 170.9.1 ПКУ містить перелік документів, що підтверджують понесення витрат, серед яких, зокрема:

  • документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізособи;
  • інші документи, що засвідчують вартість витрат.

Для підтвердження витрачання грошових коштів працівником за послуги, що придбавалися через Booking.com (іноземний інтернет-сайт) з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу (в зазначеному випадку, особистою карткою), як пояснюють податківці у листі ДПС від 13.06.2018 р. №2584/6/99-99 можуть використовуватися:

1) виписка банку, що випустив платіжну карту, з якої списувалися грошові кошти в оплату таких послуг;

2) відповідний документ, рахунок, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон тощо, отриманий від постачальника послуги.

Звертаємо увагу, що карткою можна розрахуватися за ЗЕД-договором у сумі, що не перевищує еквівалент 400000 грн (ч. 1 ст. 20 Закону №361).

Таким чином, документами, що підтверджують здійснення витрат і надання «Booking»-послуг можуть бути виписки банку з рахунку (як підтвердження факту бронювання номера в готелі), в т.ч. оригінал рахунку на проживання (який і підтвердить сам факт проживання працівника у відрядженні, рахунок на оплату комісії, видрукований з Booking.com тощо.

Крім того, доречним буде працівнику подати авансовий звіт з усіма документами, які підтверджують факт відрядження, в т.ч. ті, що підтверджують проведення платежу особистою карткою за бронювання готелю через на користь «Booking». 

Отже, на нашу думку, видрук документа про бронювання місця в готелі з сайту booking.com та виписка з особистого карткового рахунку про сплату є тільки підтвердженням бронювання номера в готелі. А для підтвердження самого факту проживання потрібен оригінал рахунку або інший документ, що це підтвердить.

Оригінали документів – це найголовніше, оскільки на їх підставі роботодавець проводить такі витрати в обліку і відшкодовує їх працівнику. А видрук документа про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com не те, що не є оригіналом, вона, як вже було зазначено, не підтверджує факту проживання. Навіть факт оплати цього не підтверджує, тому що працівник міг оплатити готель, але з якихось причин не заселитися в нього.

Якщо на підприємстві є Положення про відрядження, яким передбачено відшкодування витрат на підставі видруку про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com (без наявності рахунку з готелю в оригіналі), або відсутнє таке Положення, проте роботодавець прийняв рішення відшкодувати працівнику понесені витрати, то оскільки відшкодовуватимуться витрати на проживання, не підтверджені оригіналом документа, то таке відшкодування буде для працівника додатковим благом згідно з пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, з відповідним оподаткуванням.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518