• Посилання скопійовано

Документальне підтвердження витрат на проживання у закордонному відрядженні

Повернувшись із закордонного відрядження, працівник надав до бухгалтерії звіт. З документів на підтвердження проживання є тільки видрук документа про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com та виписка з особистого карткового рахунку про сплату цих витрат. Чи можна на підставі цього документа відшкодувати працівнику вартість проживання чи для цього обов’язково потрібний рахунок з готелю?

Підпункт «а» пп. 170.9.1 ПКУ містить перелік документів, що підтверджують понесення витрат, серед яких, зокрема:

  • документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізособи;
  • інші документи, що засвідчують вартість витрат.

Для підтвердження витрачання грошових коштів працівником за послуги, що придбавалися через Booking.com (іноземний інтернет-сайт) з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу (в зазначеному випадку, особистою карткою), як пояснюють податківці у листі ДПС від 13.06.2018 р. №2584/6/99-99 можуть використовуватися:

1) виписка банку, що випустив платіжну карту, з якої списувалися грошові кошти в оплату таких послуг;

2) відповідний документ, рахунок, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон тощо, отриманий від постачальника послуги.

Звертаємо увагу, що карткою можна розрахуватися за ЗЕД-договором у сумі, що не перевищує еквівалент 400000 грн (ч. 1 ст. 20 Закону № 361).

Таким чином, документами, що підтверджують здійснення витрат і надання «Booking»-послуг можуть бути виписки банку з рахунку (як підтвердження факту бронювання номера в готелі), в т.ч. оригінал рахунку на проживання (який і підтвердить сам факт проживання працівника у відрядженні, рахунок на оплату комісії, видрукований з Booking.com тощо.

Крім того, доречним буде працівнику подати авансовий звіт з усіма документами, які підтверджують факт відрядження, в т.ч. ті, що підтверджують проведення платежу особистою карткою за бронювання готелю через на користь «Booking». 

Отже, на нашу думку, видрук документа про бронювання місця в готелі з сайту booking.com та виписка з особистого карткового рахунку про сплату є тільки підтвердженням бронювання номера в готелі. А для підтвердження самого факту проживання потрібен оригінал рахунку або інший документ, що це підтвердить.

Оригінали документів – це найголовніше, оскільки на їх підставі роботодавець проводить такі витрати в обліку і відшкодовує їх працівнику. А видрук документа про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com не те, що не є оригіналом, вона, як вже було зазначено, не підтверджує факту проживання. Навіть факт оплати цього не підтверджує, тому що працівник міг оплатити готель, але з якихось причин не заселитися в нього.

Якщо на підприємстві є Положення про відрядження, яким передбачено відшкодування витрат на підставі видруку про бронювання за проживання в готелі з сайту booking.com (без наявності рахунку з готелю в оригіналі), або відсутнє таке Положення, проте роботодавець прийняв рішення відшкодувати працівнику понесені витрати, то оскільки відшкодовуватимуться витрати на проживання, не підтверджені оригіналом документа, то таке відшкодування буде для працівника додатковим благом згідно з пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, з відповідним оподаткуванням.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Відходи, які утворилися в результаті переробки давальницької сировини від нерезидента утилізовано: облік та оподаткування
    Підприємство-платник ЄП ІІІ групи за ставкою 3% працює з нерезидентом за контрактом переробки давальницької сировини. В процесі переробки утворюються виробничі відходи. При вивозі готової продукції митний орган визначає, що відходи мають госпцінність та переводить у митний режим імпорту зі сплатою податків за справедливою вартістю. Відповідно до умов договору, відходи на прохання замовника утилізуються на території України. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ на вартість утилізованих відходів?
    Сьогодні 09:026
  • Отримали аркуш коригування до МД: як відобразити в обліку?
    ТОВ отримало аркуш коригування до МД, на збільшення ПДВ. Як відобразити таку операцію в обліку?
    08.05.202416
  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    07.05.202451
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    07.05.202411
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    07.05.202424