Питання виникло тому, що зарахування валюти на поточний рахунок відбувається наступного дня після зарахування на розподільчий рахунок. Програма постійно перераховує все, відштовхуючись від дати зарахування на розподільчий рахунок, що само собою не правильно.
Відповідь: Як передбачено в п. 6 Постанови Правління НБУ від 16.11.2012 р. №475 „Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті” (далі – Постанова №475), уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які поширюється вимога щодо обов'язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 (далі - розподільчий рахунок).
Суб'єкт міжбанківського валютного ринку України (суб'єкт ринку) зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цієї постанови та у встановленому Національним банком України розмірі (п. 7 Постанови №475):
- без доручення клієнта;
- не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.
Кошти, які банк отримав на розподільчий рахунок в принципі належать підприємству. Але ця сума ще не актив підприємства і потрапить до активів тільки після зарахування на рахунок підприємства. Нагадаємо, що активи - ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до надходження економічних вигод у майбутньому (п. 3 НП(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затверджені Наказом Мінфіну України від 07.02.2013 р. №73).
До моменту отримання коштів на поточний рахунок підприємство їх не контролює. В бухобліку ми показуємо активи після того як їх отримали.
То ж підстав для відображення в бухобліку (навіть на позабалансових рахунках) сум, які перебувають на розподільчому рахунку банку, немає.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись