• Посилання скопійовано

Повернення основних засобів: як відобразити в бухобліку?

Підприємство придбало генератор, разом з додатковими витратами (транспорт, установка, кабель та інше) ввело в експлуатацію як ОЗ. Два місяці експлуатувало, нараховувало амортизацію. Але генератор зламався, ремонту не підлягає і повернуто продавцю. Як відобразити це в бухгалтерському обліку?

На наш погляд, повернення генератора (об’єкта ОЗ) можна відобразити такими бухгалтерськими проведеннями:

  • Дт 13 Кт 10 – на суму нарахованої амортизації;
  • Дт 631 Кт 10 – на залишкову вартість генератора без урахування додаткових витрат;
  • Дт 976 Кт 10 – на залишкову вартість генератора в частині додаткових витрат;
  • Дт 311 Кт 631 – отримано кошти від постачальника за повернутий генератор;
  • Дт 631 Кт 719 – відображено дохід на різницю між отриманими від постачальника коштами і залишковою вартістю генератора без урахування додаткових витрат;
  • Дт 641 Кт 631 – сторно на суму коригування ПДВ (якщо підприємство є платником цього податку і генератор придбавався з ПДВ).

Як видно з цих проведень, повернення генератора відображається як його зворотній продаж постачальнику. Цей підхід зумовлений тим, що генератор уже був у використанні і тому його повернення вже не є поверненням нового товару у належному стані. 

Господарська операція повернення оформляється документами, встановленими за погодженням сторін. Наприклад, вона може оформлятися звичайною накладною, ТТН, або актом приймання-передачі ОЗ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дивіденди: відображення в обліку та звітності
    Підприємство у І кварталі 2024 р. нарахувало дивіденди за 2023 р. Як відобразити їх в обліку та звітності за І квартал 2024 р.?
    Сьогодні 13:073
  • Іноземний банк повернув платіж у валюті: як відобразити в обліку?
    У підприємства за контрактом з нерезидентом оплата за товар здійснюється після отримання товару. Підприємство провело оплату за раніше отриманий товар, але іноземний банк не зарахував платіж постачальнику і повернув валюту платнику. Одразу після повернення валюта була продана банком. Як все це відобразити в обліку?
    Сьогодні 10:138
  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.202422
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024191
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024655