• Посилання скопійовано

Організація футбольних турнірів, як витрати на рекламу

Підприємство планує створити футбольну команду для популяризації підприємства. Для організації турнірів залучатиметься стороння компанія, підприємство закуповуватиме спортивну форму для участі у турнірах. Чи є такі витрати витратами на рекламу? Працівники братимуть в цьому участь у позаробочий час

З точки зору Закону про рекламу

Відповідно до ст. 1 Закону про рекламу, реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Отже, якщо підприємство створює футбольну команду для розповсюдження інформації про своє підприємство для того, аби сформувати інтерес споживачів щодо такого підприємства, то створення футбольної команди, участь в турнірах будуть рекламними заходами.

А відповідні витрати на такі заходи будуть рекламними.

Це також означає, що при здійсненні таких рекламних заходів підприємство має дотримуватися вимог Закону про рекламу.

Наприклад, така діяльність, на наш погляд, підпадає під поняття спонсорства.

Згідно зі ст. 1 Закону про рекламу, спонсорство - добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами будь-якої діяльності з метою популяризації виключно свого імені, найменування, свого знака для товарів і послуг.

Обмеження на спонсорство наведені в ст. 5 та інших статтях Закону про рекламу.

Причому, на наш погляд, якщо підприємство планує таку рекламну компанію, її потрібно зафіксувати внутрішніми документами. Наприклад, наказом керівника підприємства та/чи рішенням учасників, підтвердженим протоколом зборів тощо.

 

З точки зору бухгалтерського обліку

Відповідно до п. 19 НП(С)БО 16 витрати на рекламу включаються до витрат на збут.

Таким чином, всі розглядувані витрати включатимуться до складу витрат на збут – на рахунок 93.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.202410
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024289
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202429
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202453