• Посилання скопійовано

Рекламный ролик как нематериальный актив: учет

Является ли рекламный ролик нематериальным активом для предприятия?

Учет рекламного ролика зависит прежде всего от того, является ли он активом предприятия. Для того, чтобы признать такой ролик активом, бухгалтер должен выяснить, принадлежат ли предприятию имущественные авторские права на него. Он мог создаваться по заказу предприятия. При этом должен был быть заключен договор о передаче имущественных авторских прав на созданный рекламный ролик от исполнителя заказа к заказчику-предприятию. Также имущественные авторские права на рекламный ролик могли быть приобретены по договору купли-продажи имущественных авторских прав на такой ролик.


Если установленное такими договорами было выполнено и документально зафиксировано в соответствии с требованиями законодательства, авторские имущественные права на данный рекламный ролик являются собственностью предприятия. И при условии, что в дальнейшем предполагается получение от его использования экономической выгоды, данный ролик (вернее, имущественные авторские права на него) признается активом предприятия. 

Если рекламный ролик будет использоваться предприятием в хозяйственной деятельности, и срок его полезного использования (эксплуатации) – более одного года (или операционного цикла, если он длится более одного года), то имущественные авторские права на него должны учитываться как в бухгалтерском учете (согласно п. 5 ПСБУ 8 «Нематериальные активы», утвержденного приказом МФУ от 18.10.1999 г. №242), так и в налоговом учете (согласно пп. 145.1.1 НКУ) как нематериальный актив. В бухгалтерском учете расходы на его создание (приобретение) будут учитываться на субсчете 125 «Авторское право и смежные с ним права», а в налоговом учете – в группе 5 нематериальных активов. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202412
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442