• Посилання скопійовано

Проведення при заміні компонента ОЗ

У статті «Заміна компонента основного засобу: як відобразити в обліку за МСФЗ?» наведено приклад заміни компоненту ОЗ. Які бухгалтерські проведення до цього прикладу?

Приклад.

Підприємство у вересні 2019 року заміняє двигун автомобіля, який амортизувався у складі автомобіля і окремо в обліку не відображався. Вартість такого двигуна (первісна, балансова) не відома.

Первісна вартість нового двигуна (вартість придбання та витрат на його установку) становить 150 тис. грн. Отже, підприємство вирішує визначити первісну вартість старого двигуна в розмірі вартості нового.

Дата введення в експлуатацію авто – січень 2016 року. Нехай строк амортизації машини установлено у 10 років (або 120 місяців), тоді у вересні 2019 року вже пройдено строк користування у 45 місяців (3 роки та 9 місяці) (вересень 2019 року - січень 2016 року).

За умови прямолінійної амортизації станом на вересень 2019 рік, включаючи вересень, замінений компонент – старий двигун, буде замортизовано на суму 56 250 грн (150 тис. грн х 45 міс/120 міс.). Тобто балансова (залишкова) вартість старого двигуна на момент заміни становитиме 93 750 грн (150 тис. грн – 56 250 грн).

Спершу відображається часткова ліквідація авто – на вартість старого двигуна:

  • Дт 131 Кт 10556 250 грн (на суму нарахованого зносу);
  • Дт 976 Кт 10593 750 грн (на залишкову вартість).

Потім первісна вартість автомобіля збільшується на вартість нового двигуна і витрат на його установку:

  • Дт 105 Кт 152150 000 грн.

З наступного місяця після заміни амортизація нараховується виходячи з нової балансової вартості автомобіля.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи дисконтувати заборгованість, строк за якою періодично продовжується?
    Мале ТОВ орендує нежитлове приміщення, строк оренди неодноразово продовжувався додатковими угодами, забезпечувальний платіж частково повертався, в обліковій політиці визначено відображення довгострокової дебіторської заборгованості за теперішньою вартістю. Чи підлягає ця заборгованість дисконтуванню? Якщо так, з якої дати починати дисконтування? Чи потрібно застосовувати ретроспективний метод?
    Сьогодні 09:0925
  • Нюанси обліку залишку коштів ТОВ при визнанні банку неплатоспроможним
    На поточному рахунку ТОВ у банку, який визнали неплатоспроможним, є залишок коштів. Як обліковувати дані кошти? Чи потрібно обчислювати резерв? Чи треба визнавати та розраховувати на базі такого резерву відстрочений податок на прибуток?
    12.05.202522
  • Витрати на благодійний захід: як списати?
    Благодійний фонд реалізує різні проєкти (наприклад, вивчення мови, імідж українця тощо) для дітей, для жителів міста, інколи декілька днів, де пригощають кавою, чаєм, смаколиками. Як повинен виглядати бланк на списання та як часто потрібно його робити: щодня чи після закінчення проєкту? Ініціатива проведення таких проєктів може бути від фонду, чи потрібне прохання якоїсь організації або ж дозвіл місцевої влади?
    12.05.2025158
  • Продаж частки в дочірньому ТОВ: облік та податкові наслідки
    Розглянуто питання визначення собівартості фінансової інвестиції (частки в статутному капіталі дочірнього підприємства, що обліковується за методом участі в капіталі) для цілей оподаткування податком на прибуток при її продажу. Проаналізовано виникнення податкових різниць при такій операції та необхідність складання дочірньою компанією проміжної фінансової звітності на дату продажу частки
    09.05.202554
  • Чи повинні ФОПи, які надають бухгалтерські та ріелторські послуги, стати на облік в Держфінмоніторингу?
    ФОП надає бухгалтерські послуги та має на обслуговуванні ФОПf - ріелтора. Чи є вони суб'єктами первинного фінансового моніторингу? Чи потрібно їм реєструватися в Мінфіні? Чи потрібно подавати звіт щодо моніторингу, а якщо так, то за якою формою?
    09.05.2025759