• Посилання скопійовано

Придбання бензопили у фізособи: які надати документи?

Чи може приватне підприємство на загальній системі оподаткування купити у фізособи - громадянина бензопилу? Які має надати документи фізособа для оплати та оприбуткування товару?

Чи може приватне підприємство на загальній системі оподаткування, купити у фізичної особи громадянина бензопилу?

Відразу зазначимо, що придбання приватним підприємством основних засобів та товарів у фізичної особи, яка не є підприємцем, не заборонено законодавством. Але, із суми придбання (а точніше, з суми оплати фізособі) підприємство має утримати ПДФО (ст. 167 ПКУ, тобто за ставкою 18%) та ВЗ (пп. 1.4 п. 16-1 підрозділ 10 розд. ХХ ПКУ), як податковий агент та відобразити його у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за ознакою доходу «127». ЄСВ, в цьому випадку не буде, оскільки придбання товарів у фізособи за договором купівлі-продажу, не найманим працівником чи особою, яка викопує певні роботи за ЦПХ.

 

Які документи має надати фізична особа для оплати та оприбуткування товару?

Оприбуткувати бензопилу, придбану у фізособи згідно з договором купівлі-продажу, можна на підставі:

  • акту оприбуткування (акту закупівлі), який оформляється згідно з вимогами до первинних документів (ст. 9 Закону про бухоблік та розділ ІІ Положення № 88);
  • даних паспорта та довідки про присвоєння РНОКПП – для відображення в Додатку 4ДФ.
  • не завадять документи (або їх копії), які підтверджують право власності фізособи на товар, що реалізується, в яких зазначено ціну товару;

Саме ж придбання буде підтверджено платіжними документами про факт утримання та перерахування до бюджету ПДФО та ВЗ і банківська виписка.

Виплату коштів за придбаний товар підприємство може провести готівковим розрахунком через касу підприємства або безготівковим способом з поточного рахунку підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20245
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024161
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202456
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202449