Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Бухгалтерський облік комп’ютерної мережі

ТОВ придбало пасивне (кабель, шафи, патч-корди, патч-панелі, розетки) і активне (маршрутизатори, ДБЖ, комутатори) мережеве обладнання. З цього обладнання в орендованому приміщенні буде створено локальну комп’ютерну мережу для роботи працівників офісу. Як відображати в бухгалтерському обліку?

Відповідно до п. 4 НП(С)БО 7, об'єкт основних засобів - це:

  • закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; 
  • конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;
  • відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс - певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно;
  • інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролюється підприємством.

Далі в п. 4 НП(С)БО 7 сказано, що якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з  цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.

З наведеного випливає, що ТОВ може облікувати локальну комп’ютерну мережу як:

  • один об’єкт (закінчений пристрій з усіма пристосуваннями);
  • кілька різних об’єктів, наприклад, пасивне обладнання один об’єкт і кожна одиниця активного обладнання – окремі об’єкти. Причому строк корисного використання кожного такого об’єкта може бути різний.

 

На якому субрахунку обліковувати такі об’єкти?

Відповідно до пп. 1.1 розд. ІІ Методрекомендацій №11 до групи машин та обладнання відносяться комп'ютерна техніка і її комплектуючі (комп'ютери, монітори, периферійне і мережеве обладнання комп'ютера, що за вартістю за одиницю чи комплект відноситься до основних засобів) та електронні засоби обробки інформації (електронно-обчислювальні, керуючі та аналогові машини, цифрові обчислювальні машини та пристрої тощо).

Об’єкти цієї групи обліковуються на субрахунку 104 «Машини та обладнання».

Поряд з цим, якщо ТОВ встановило вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів, і зараховані на баланс об’єкти менше цієї ознаки, такі об’єкти обліковують у складі МНМА на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи», а не на субрахунку 104.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі