Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню

Після уточнення у представника юстиції сплачених сум по виконавчому провадженню, частина суми, що була раніше сплачена працівником підприємства, була повернута на поточний рахунок підприємства та перерахована працівнику під час виплати зарплати. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку?

Згідно з ч. 1 ст. 42 Закону №1404 кошти виконавчого провадження складаються з виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому ст. 27 цього Закону, або основної винагороди приватного виконавця, авансового внеску стягувача, стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження.

Із запитання зрозуміло, що після звірки з представником Юстиції сплачених сум працівником  по виконавчому провадженню, останнім було повернуто сплату за виконавчим провадженням на поточний рахунок підприємства, яка в подальшому була перерахована працівнику під час виплати зарплати.

Повернута сума по виконавчому провадженню, яка буде перерахована працівнику, не підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ, оскільки така сума не є доходом працівника та те, що із самої суми утриманих аліментів із зарплати вони не утримуються згідно з пп. 165.1.4 ПКУ. Також на цю суму не нараховується ЄСВ, оскільки вона не передбачена затвердженим переліком Порядку № 1170. Відповідно не підлягає відображенню в Додатку 1 та Додатку 4ДФ об'єднаної звітності.

В обліку таке повернення та виплату підприємство має відобразити наступним чином (див. таблицю):

Таблиця

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню та їх виплата

№з/п

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

1.

Повернуто на поточний рахунок підприємства зайво сплачену суму по виконавчому провадженню

311

685

100,00

2.

Перераховано кошти працівнику під час виплати зарплати

685

661

100,00

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заробітна плата , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі