• Посилання скопійовано

Відображення в обліку витрат на страхування товарів

Підприємство уклало договір страхування фінансових ризиків доставки партії імпортного товару на три місяці. Страховий платіж буде здійснено в кінці дії договору. Коли страховий платіж відображати в обліку?

Витрати зі страхування ризиків транспортування запасів включаються до транспортно-заготівельних витрат, які відносяться до первісної вартості придбаних запасів (див. п. 9 НП(С)БО 9).

Тобто, якщо підприємство страхує транспортування придбаних ним імпортних товарів, то вартість такого страхування потрапить до первісної вартості таких товарів. 

Якщо це страхування інше, ніж ризик транспортування запасів, наприклад, коли йдеться про страхування фінансових ризиків постачання таких товарів продавцем, то, на наш погляд, такі витрати можна трактувати, як інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів. Такі витрати згідно з п. 9 НП(С)БО 9 також включають до первісної вартості придбаних товарів.

 

Але в який момент страховий платіж включати до первісної вартості товарів?

Тривалість договору страхування складає три місяці, і платиться страховий платіж в кінці дії договору. 

Проте, витрати зі сплати такого страхового платежу належать до первісної вартості придбаних товарів. А тому, на нашу думку, витрати на страхування можна включити до первісної вартості придбаних товарів в момент їх оприбуткування, незважаючи на те, що оплата страхового платежу може бути пізніше.

Якщо ж підприємство сплатило страховий платіж до моменту отримання товару, в цьому разі сплачений страховий платіж включають до складу витрат майбутніх періодів (рахунок 39). А в момент отримання товарів списують до первісної вартості товарів. Якщо ж товари не отримані і настав страховий випадок, списують на витрати на рахунок 92.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20246
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024172
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202450