Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Поворотна фінансова допомога: доходи та витрати

Підприємство надає безповоротну фінансову допомогу іншому підприємству, частка корпоративних прав в якому складає 90%. Чи можна розглядати таку допомогу як витрати для підприємства - надавача, та доходи для підприємства - отримувача?

Відповідно до п. 5 П(С)БО 15, у бухгалтерському обліку дохід підприємства визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. Тобто виходить, що під час отримання фінансової допомоги не відбувається збільшення активу або зменшення зобов’язання, то при отриманні такої допомоги дохід не виникає, а при її поверненні не визнаються витрати.

І навпаки відбувається, коли надається та отримується безповоротна фінансова допомога, оскільки така допомога не повертатиметься, тому в бухгалтерському обліку надавач допомоги відображає її у складі витрат в періоді їх понесення, а набувач - у складі доходів.

Отже, законодавством передбачено, що підприємство у разі надання безповоротної фінансової домомоги іншому підприємству має право відобразити таку суму у складі витрат, а підприємство, яке отримало - у складі доходів, при цьому жодних обмежень стосовно того, що підприємство має в ньому частку корпоративних прав, немає.

Також зазначимо, що при визначенні фінансового результату до оподаткування розділом III ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за витратами у вигляді безповоротної фінансової допомоги, наданої іншому платнику податку на прибуток або фізособі – платнику ПДФО. 

Якщо безповоротна фіндопомога надається іншим суб’єктам, крім вищезазанчених, які передбачені у пп. 140.5.9 та пп. 140.5.10 ПКУ, тоді фінрезультат збільшується на суму такої фіндопомоги за правилами цих норм ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Доходи , Фінансова допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі