Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Банкрутство банку: як списати кошти з балансу ОСББ?

Як списати з балансу ОСББ (неприбуткова організація) заборгованість при ліквідації боржника (залишки грошових коштів при банкрутстві банку). Резерв сумнівних боргів не створювався.

Відповідно до п. 4 П(С)БО 10, сумнівний борг - поточна дебіторська заборгованість, щодо якої існує невпевненість її погашення боржником. При визнанні ОСББ заборгованості банку за грошовими коштами сумнівною, сума такої заборгованості відображатиметься по проведенням Дт 377 Кт 311.

ДФС в м. Києві у листі від 04.10.2016 р. №21581/10/26-15-12-05-11 зазначила умови віднесення до складу безнадійної заборгованості коштів, які знаходяться на поточному рахунку, відкритому в банку, який ліквідується.

Згідно з абз. 2 п. 11 П(С)БО 10, поточна дебіторська заборгованість, щодо якої створення резерву сумнівних боргів не передбачено, у разі визнання її безнадійною списується з балансу з відображенням у складі інших операційних витрат.

А оскільки ОСББ є неприбутковою організацією, що не є платниками податку на прибуток, то для них створення резервів (в т.ч. і резерву сумнівних боргів) не є обов`язковим.

Тому, якщо ОСББ остаточно впевниться, що від ліквідованого банку він не дочекається ніякого повернення коштів, то сумнівну дебіторську забогованість потрібно списати  до складу інших операційних витрат таким проведенням: Дт 944 Кт 377 (якщо відображали заборгованість банку як довгострокову, заздалегідь переведіть її в поточну (Дт 377 Кт 183).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Банки , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі