Відповідно до п. 4 П(С)БО 10, сумнівний борг - поточна дебіторська заборгованість, щодо якої існує невпевненість її погашення боржником. При визнанні ОСББ заборгованості банку за грошовими коштами сумнівною, сума такої заборгованості відображатиметься по проведенням Дт 377 Кт 311.
ДФС в м. Києві у листі від 04.10.2016 р. №21581/10/26-15-12-05-11 зазначила умови віднесення до складу безнадійної заборгованості коштів, які знаходяться на поточному рахунку, відкритому в банку, який ліквідується.
Згідно з абз. 2 п. 11 П(С)БО 10, поточна дебіторська заборгованість, щодо якої створення резерву сумнівних боргів не передбачено, у разі визнання її безнадійною списується з балансу з відображенням у складі інших операційних витрат.
А оскільки ОСББ є неприбутковою організацією, що не є платниками податку на прибуток, то для них створення резервів (в т.ч. і резерву сумнівних боргів) не є обов`язковим.
Тому, якщо ОСББ остаточно впевниться, що від ліквідованого банку він не дочекається ніякого повернення коштів, то сумнівну дебіторську забогованість потрібно списати до складу інших операційних витрат таким проведенням: Дт 944 Кт 377 (якщо відображали заборгованість банку як довгострокову, заздалегідь переведіть її в поточну (Дт 377 Кт 183).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити