Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Як обліковувати встановлення вікон в ОССБ за рахунок фінансування з бюджету?

ОСББ отримало фінансування із Казначейства 300 тис. грн, на ці кошти встановлені вікна. До якого рядку у Звіті неприбуткової організації віднести ці 300 тис. грн та встановлені вікна?

Сума коштів, що була сплачена з бюджету на користь виконавця робіт, повинна обліковуватись ОСББ як цільове фінансування.

Згідно з п. 16-18 П(С)БО 15, цільове фінансування не визнається доходом доти, доки не існує підтвердження того, що воно буде отримане та ОСББ виконає умови щодо такого фінансування.

Отримане цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.

Водночас, цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

Якщо здійснений капітальний ремонт (встановлення вікон) призведе до збільшення економічних вигід від їх використання (наприклад, зниження тепловтрат тощо), то такі витрати мають бути відображені як капітальній інвестиції і бути віднесені на збільшення первісної вартості об’єкту, що експлуатується.

Відповідно до зазначено вище бухгалтерські записи у ОСББ будуть виглядати так:

Капітальний ремонт обліковується як капітальні інвестиції

Операція

Дт

Кт

Укладено договір на встановлення вікон

377

484

Сплачено з бюджету на рахунок виконавця за встановлення вікон

631

377

Складено акт виконаних робіт

152

631

Відображено доходи майбутніх періодів від цільового фінансування капітального ремонту – на всю суму виконаного ремонту

484

69

Щомісячно відображається дохід при нарахуванні амортизації на частину капітальних витрат, що оплачено за рахунок бюджету – у місячній сумі амортизації

69

745

 

У Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації отримане фінансування віображається у рядку 1.4 «дотації (субсидії), фінансування, отримані з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах технічної допомоги», а витрачені кошти – у рядку 2.3 «вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), використаних (переданих) для фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Неприбуткові установи , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі