• Посилання скопійовано

Курсові різниці, якщо нерезидент надав аванс 17.10.2019 р., у вересні 2020 р. кошти повертатимуться?

Нерезидент надав аванс 17.10.2019 р. у сумі 80050,00 доларів США. У вересні 2020 р. кошти повертатимуться. Які курсові різниці виникають?

Відповідно до п. 5 П(С)БО 21 операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції.

Сума авансу (попередньої оплати) в іноземній валюті, одержана від інших осіб у рахунок платежів для поставлення готової продукції, інших активів, виконання робіт і послуг, при включенні до складу доходу звітного періоду перераховується у валюту звітності із застосуванням валютного курсу на початок дня дати одержання авансу (абз. 2 п. 6 П(С)БО 21).

На виконання норм пп. «а» п. 7 П(С)БО 21 монетарні статті в іноземній валюті на кожну дату балансу відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу.

Згідно з п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться:

- на дату балансу;

- на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики).

Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу.

При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня.

Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат) (п. 8 П(С)БО 21).

Отже, курсові різниці нараховуються не на суму отриманого авансу (яка належить до немонтарних статей), а на кошти, які має суб’єкт господарювання на поточному рахунку в іноземній валюті (що належать до монетарних статей). При цьому курсові різниці слід нарахувати не лише на дату операції (повернення коштів), а й на кожну дату балансу.

Виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) (п. 4 П(С)БО 6).

Розрахунок курсових різниць оформлюється бухгалтерською довідкою.

Наприклад, якщо отримана сума 80050 доларів США весь період з отримання до повернення перебувала на валютному рахунку у банку, то в бухгалтерському обліку операції, що розглядаються, відображаються так:

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Дебет

Кредит

31.12.2019 визначено курсові різниці на дату балансу (курс НБУ 23,6862) ((23,6862 - 24,83524) х 80050) = 91980,65

44

312

91980,65

 

31.03.2020 визначено курсові різниці на дату балансу (курс НБУ 28,0615) ((28,0615 - 23,6862) х 80050) = 350242,77

312

714

350242,77

30.06.2020 визначено курсові різниці на дату балансу (курс НБУ 26,6922) ((26,6922 - 28,0615) х 80050) = 109612,46

945

312

109612,46

15.09.2020 визначено курсові різниці на дату операції (курс НБУ 28,0003) ((28,0003 – 26,6922) х 80050) = 104713,40

312

714

104713,40


Виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності (п. 5 П(С)БО 6)..

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік амортизації обладнання СТО при нерегулярних замовленнях
    ТОВ на загальній системі (мікропідприємство) надає послуги СТО. На балансі у складі ОЗ обліковується спецобладнання (стенд розвалу, установка для кондиціонерів), що використовується нерегулярно, амортизація за ним нараховується за прямолінійним методом і відноситься до виробничої собівартості на рахунок 23. Але в окремих місяцях це обладнання не використовується для виконання робіт. Хоча інше обладнання використовується. На які рахунки витрат списувати амортизацію цього обладнання в місяцях, коли воно не використовується?
    18.02.202614
  • Передача комп’ютерної техніки ЗСУ: оформлення та наслідки
    Який порядок документального оформлення безоплатної передачі власної комп’ютерної техніки на потреби ЗСУ? Які податкові наслідки виникають щодо ПДВ та податку на прибуток для підприємства-благодійника?
    18.02.202665
  • Облік відшкодування електроенергії за тристороннім договором
    Підприємство передає приміщення у безоплатне користування військовій частині. Для компенсації витрат на електроенергію укладено тристоронній договір: електроенергію за військову частину сплачує комунальне підприємство. Який порядок бухгалтерського обліку такої операції? На кого слід складати акти (первинні документи) щодо відшкодування електроенергії?
    18.02.202633
  • Особливості обліку та оподаткування передачі нерухомості в безоплатне користування ЗСУ
    Підприємство передає приміщення у безоплатну оренду військовій частині. Які особливості обліку та оподаткування даної операції?
    17.02.202632
  • Спільне користування майном: компенсація електроенергії — дохід ТОВ?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало з іншою юридичною особою договір спільного користування майном. За договором інша сторона відшкодовує (компенсує) ТОВ витрати на електроенергію за фактичним споживанням. Чи визнається така компенсація доходом ТОВ у бухгалтерському обліку та для цілей податку на прибуток?
    17.02.202635