• Посилання скопійовано

Як неприбутковій організації обліковувати нецільові кошти?

Неприбутковій організації надійшли кошти на її утримання, а не для фінансування конкретного проекту. Як такі кошти відобразити в обліку?

Неприбуткова організація не має на меті отримання прибутку. Тобто, визначати прибуток на рахунку 79 «Фінансові результати» і списувати його на рахунок 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)» недоречно. Це означає, що отримані неприбутковою організацією доходи мають використовуватися на фінансування витрат такої організації – всі доходи покриваються витратами. Таким чином, доходи і витрати мають балансувати, вирівнюватися.

Але ж в окремих звітних періодах отриманих доходів може бути більше, ніж понесено витрат. Яким чином робити вирівнювання?

Спершу зазначимо, що всі отримані неприбутковою організацією доходи можна умовно поділити на дві групи:

1. Цільового фінансування (кошти, отримані для фінансування конкретних програм, проектів);

2. Нецільового фінансування (кошти, отримані на фінансування діяльності організації в цілому, без встановлення конкретної програми чи проекту).

 

Перша група доходів

Отримуючи цільове фінансування, це відображають записом: Дт 301, 311 Кт 484. 

Оплачуючи отриманими коштами товари, роботи, послуги, пов’язані з виконанням умов фінансування, відображають їх суму в складі доходів майбутніх періодів: Дт 484 Кт 69.

Нарешті, після того, як понесені витрати на виконання програм, заходів такого цільового фінансування (списання в дебет рахунків обліку витрат – 92, 93, 94), відображають доходи: Дт 69 Кт 718.

 

Друга група доходів

Отримуючи кошти нецільового фінансування, їх відображають подібно до наведеного вище, у складі доходів майбутніх періодів: Дт 301, 311 Кт 69.

А після того, як понесені відповідні витрати (списання в дебет рахунків обліку витрат – 92, 93, 94), відображають доходи: Дт 69 Кт 718.

Таким чином, і в першому, і в другому випадку відбувається балансування (вирівнювання) доходів і витрат неприбуткової організації. Тобто, доходи відображають тільки в сумі фактично понесених витрат.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0571
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0628
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202420
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202432
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410