• Посилання скопійовано

Облік у ОСББ за програмою капітального ремонту житлового фонду

ОСББ підписало трьохсторонню угоду з департаментом ЖКГ міської ради та підрядником на проведення капітального ремонту внутрішніх мереж опалення, гарячого та холодного водопостачання в межах виконання програми капітального ремонту житлового фонду (30% за рахунок ОСББ). Як в обліку ОСББ відображати таку операцію?

Оскільки згідно з договором в межах програми капітального ремонту житлового фонду відбувається капітальний ремонт майна, що обслуговується ОСББ, то вважаємо, що саме ОСББ є отримувачем таких послуг від виконавця.

При цьому, на думку автора, сума коштів, що була сплачено з бюджету місцевої ради на користь виконавця робіт, повинна обліковуватись ОСББ як цільове фінансування.

Згідно з п. 16-18 П(С)БО 15 цільове фінансування не визнається доходом доти, доки не існує підтвердження того, що воно буде отримане та підприємство виконає умови щодо такого фінансування.

Отримане цільове фінансування (у тому числі кошти, вивільнені від оподаткування у зв'язку з наданням пільг з податку на прибуток підприємств) визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.

Водночас, цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

Якщо здійснений капітальний ремонт внутрішніх мереж опалення, гарячого та холодного водопостачання призведе до збільшення економічний вигід від їх використання (наприклад, зниження тепловтрат тощо), то такі витрати мають бути відображені як капітальній інвестиції і бути віднесені на збільшення первісної вартості об’єкту, що експлуатується.

Якщо ж за своїм функціональним призначенням такий капітальний ремонт призначений виключно для підтримання такого об’єкту в належному стані, то вартість такого ремонту відноситься до поточних витрат ОСББ.

Відповідно до зазначено вище бухгалтерські записи у ОСББ будуть виглядати так:

Капітальний ремонт обліковується як капітальні інвестиції

Операція

Дт

Кт

Сума

Укладено договір на проведення капітального ремонту внутрішніх мереж опалення, гарячого та холодного водопостачання в межах виконання Програми капітального ремонту житлового фонду

377

481

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Сплачено з бюджету місцевої ради на рахунок виконавця

631

377

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Сплачено з рахунку ОСББ

631

311

30% що сплачуються ОСББ

Складено акт виконаних робіт

152

631

У повній сумі вартості робіт

Відображено доходи майбутніх періодів від цільового фінансування

481

69

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Відображено дохід при нарахуванні амортизації на частину капітальних витрат, що оплачено за рахунок місцевого бюджету

69

745

У сумі нарахованої амортизації на частину капітальної інвестиції, що була оплачена з місцевого бюджету

Капітальний ремонт обліковується як витрати поточного періоду

Укладено договір на проведення капітального ремонту внутрішніх мереж опалення, гарячого та холодного водопостачання в межах виконання Програми капітального ремонту житлового фонду

377

481

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Сплачено з бюджету місцевої ради на рахунок виконавця

631

377

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Сплачено з рахунку ОСББ

631

311

30% що сплачуються ОСББ

Складено акт виконаних робіт

977

631

У повній сумі вартості робіт

Відображено дохід від цільового фінансування

481

718

70% що сплачуються за рахунок місцевої ради

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202562
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025153