• Посилання скопійовано

Страхування відповідальності власників вантажних авто: чи включається до витрат підприємця?

Чи включаються до складу витрат підприємця вартість сплачених послуг зі страхування цивільно-правової відповідальності власників вантажних автотранспортних засобів, які пов’язані з веденням госпдіяльності та протягом якого періоду, бо вони забезпечують одержання економічної вигоди протягом певного тривалого періоду?

Відповідно до пп. 177.4.4 ПКУ, до складу інших витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням ним доходів, відносяться витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в пп. 177.4.1 - 177.4.3 ПКУ, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Відповідно до ст. 5 Закону №85 страхування може бути добровільним або обов'язковим.

При цьому страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів належить до обов'язкових видів страхування (ч. 9 ст. 7 Закону №85).

З урахуванням змін, внесених Законом №466 до абз. 10 пп. 177.4.6 ПКУ, підприємці мають право амортизувати вантажні автомобілі, які використовуються ними у власній підприємницькій діяльності, а також витрати на їх експлуатацію відносити до складу інших витрат. 

Виходячи з викладеного, на нашу думку, право включати витрати на страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, які використовується в господарській діяльності підприємця, до складу інших витрат безпосередньо пов'язаних з отриманням ним доходів, з набуттям чинності Законом №466 також поширюється і на витрати з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за умови їх документального підтвердження (пп. 177.2 та пп. 177.4.5 ПКУ). 

Для отримання думки податкового органу з цього питання підприємець може скористатися правом, наданим йому пп. 52.1 ПКУ, та звернутися (з детальним описом своєї господарської діяльності) до контролюючих органів за наданням йому безоплатної ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

При цьому, згідно з пп. 52.4 ПКУ індивідуальні податкові консультації надаються:

  • в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями;
  • у письмовій формі – контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»