Нерухомість, що утримується для продажу, потрібно перевести до групи вибуття, що утримується для продажу: Д-т 286 К-т 103-1. Необоротні активи, що утримуються для продажу, виводяться зі складу необоротних активів, при цьому припиняється нарахування амортизації на ці об'єкти з місяця, наступного за місяцем виведення зі складу необоротних активів. Пам'ятайте: необоротні активи та група вибуття, що утримуються для продажу, відображаються у бухобліку та фінзвітності на дату балансу
за найменшою з двох величин — балансовою вартістю або чистою вартістю реалізації. У разі оцінки за чистою вартістю реалізації сума коригування балансової вартості необоротних активів або групи вибуття, що утримуються для продажу, визнається іншими операційними доходами (витратами) звітного періоду (рахунки 71, 94). Виходячи з умов запитання, проведення щодо зменшення балансової вартості об'єкта ОЗ до межі чистої вартості реалізації — Д-т 946 К-т 286 — тут не має бути, адже вартість реалізації перевищує балансову вартість ОЗ.
---------1-----------
Для бухгалтера підставою для такого проведення буде рішення (наказ) керівника підприємства про намір реалізувати цей об'єкт нерухомості та акт виведення з експлуатації такого об'єкта ОЗ.
----------------------
Для визначення дати отримання доходу в податковому обліку вкрай важливо визначити дату переходу права власності. За загальним правилом ст. 334 ЦКУ право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передачі майна, якщо іншого не встановлено договором або законом. Проте для нерухомості характерними є деякі особливості. Відповідно до ч. 4 ст. 334 ЦКУ, права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
У продавця відповідно до норм п. 146.15 ПКУ нарахування амортизації припиняється з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації об'єкта основних засобів. Сума перевищення доходів від продажу нерухомості над її балансовою вартістю включається до доходів платника податків, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу — до витрат платника податків (п. 146.13 ПКУ). Щодо ПДВ, то операція продажу нерухомості відповідає визначенню постачання (пп. 14.1.191, п. 185.1 ПКУ) й оподатковується ПДВ на загальних підставах.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити