• Посилання скопійовано

Як в обліку відображається оплата корпоративною карткою?

Чи обов’язково відображати суму оплати корпоративною карткою через термінал як кошти, які видані працівнику підзвіт? Чи можна відразу відображати оплату постачальнику?

Платіжна картка — це один із видів електронного платіжного засобу, що дозволяє його утримувачеві перевірити стан коштів на його рахунку в банку, а також ініціювати переказ цих коштів. Корпоративна платіжна картка емітується (випускається) банком тільки для суб'єктів госпдіяльності — юрособи або фізособи-підприємця. Тобто, хоча така картка й випускається на ім’я працівника, але кошти, які знаходяться на картковому рахунку, належать підприємству. Іншими словами, корпоративна картка – це інструмент доступу до рахунку, який належить підприємству, а не фізособі, на ім’я якої випущено картку.

Своєю чергою, згідно з п. 20 Положення №148, фізичні особи - довірені особи установ/підприємств - юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Тобто, розраховуючись корпоративною карткою за товар, працівник фактично використовує не власні кошти, а кошти підприємства, за витрату яких він повинен відзвітуватись, зокрема, надавши первинні документи, що підтверджують факт оплати. Витративши кошти підприємства у працівника виникає обов’язок відзвітувати за такі кошти (виникає заборгованість працівника перед підприємством).

Крім того і НБУ у листі від 24.04.2019 р.  №57-0007/22460 зазначає, що кошти, які списані з поточного рахунку суб'єкта господарювання за операції, що здійснені з використанням корпоративного електронного платіжного засобу, вважаються виданими під звіт його держателю (відповідно, відображаються через субрахунок 372).

Таким чином, вважаємо, що як зняття готівки з корпоративної картки, так і оплата за допомогою такої карти безпосередньо на рахунок постачальника повинні бути відображенні в бухгалтерському обліку як видані працівнику підзвіт. А після надання ним авансового звіту, підзвітна сума закривається з одночасним відображенням оплати такому постачальнику або відразу оприбуткування товару/послуги, якщо вони були надані працівнику безпосередньо під час придбання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Витрати на утилізацію небезпечних відходів від ліквідації ОЗ: як облікувати?
    Чи визнаються витрати на утилізацію небезпечних відходів, отриманих від ліквідації ОЗ, "витратами", пов'язаними з вибуттям ОЗ, чи вони мають визнаватися як "запаси" від ліквідації ОЗ, але фактично активами не визнаються, оскільки їх використання у подальшому виробничому процесі не передбачається? На якому рахунку доцільно обліковувати витрати на утилізацію таких відходів, на рахунку "Інші витрати" (97) чи на рахунку "Інші витрати операційної діяльності" (94), зважаючи на списання ОЗ та виникнення витрат по ліквідації відходів у різних звітних періодах?
    Сьогодні 11:11100
  • Грант на виробництво комп'ютерної гри: як відобразити в обліку?
    ТОВ - резидент Дія Сіті, платник ПНВК, отримало грант від міжнародної компанії на виробництво комп'ютерної гри. Як відобразити в обліку? Чи потрібно оподатковувати?
    Сьогодні 09:0630
  • Придбання у нерезидента і подальший продаж резиденту програмного забезпечення: облік та ПДВ
    Підприємство, резидент України, сплачує постачальнику нерезиденту 1000 євро за програмне забезпечення (для обладнання), яке буде передане засобами онлайн по електронній пошті. Це програмне забезпечення для обладнання воно придбаває для покупця - резидента України і передаємо йому код доступу. Як правильно оприбуткувати це ПЗ: як послугу чи товар? Чи повинно підприємство нараховувати ПДВ при придбанні ПЗ?
    Сьогодні 08:2274
  • Облік електроенергії від СЕС: основи та розподіл витрат
    ТОВ встановило сонячну дахову ЕС. Чи потрібно і як саме обліковувати кількість виробленої та спожитої електроенергії, згенерованої цією СЕС?
    22.05.2025124
  • Чи можлива дооцінка ОЗ з нульовою залишковою вартістю?
    Як провести дооцінку пожежної машини з нульовою залишковою вартістю (первісна вартість та знос – 45272,29 грн), якщо її справедлива вартість станом на 31.12.2024 р. становить 476442,00 грн? Як визначити ліквідаційну вартість (0 грн або 1000 грн) та розрахувати амортизацію після переоцінки?
    22.05.202558