Так, може, але для цього треба буде залучати посередника.
Справа в тому, що за загальним правилом, визначеним п. 8 ст. 17 Закону №3480, операції з цінними паперами потрібно здійснювати за участю або за посередництвом торгівця ЦП, діяльність якого ліцензується відповідно до ст. 16 цього Закону.
Виняток становлять такі операції:
- розміщення емітентом власних ЦП;
- викуп та продаж емітентом власних ЦП;
- проведення розрахунків з використанням неемісійних ЦП;
- дарування ЦП;
- успадкування та правонаступництво ЦП;
- укладення угод, пов’язаних з виконанням судових рішень.
Отже, проведення розрахунків з використанням неемісійних цінних паперів (а вексель є саме таким) можна здійснювати без участі посередника. А ось, якщо підприємство продає вексель за гроші, то необхідно залучати професійного торговця ЦП.
Дохід від реалізації векселя відображається на субрахунку 719 «Інші доходи операційної діяльності». При цьому вексель не обов’язково продавати за його номінальною вартістю. Цілком можлива ситуація, коли вексель продається дорожче номіналу або навпаки — з дисконтом. Балансову вартість довгострокового векселя перший векселедержатель списує проведенням Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» Кт 182.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити