• Посилання скопійовано

Пролонгація поворотної фіндопомоги «заднім числом»: чи треба дисконтувати?

05.11.2018 р. було отримано ПФД від засновника у розмірі 300 тис. грн на 364 дні з дати отримання її першої частини. Через брак коштів на 01.11.2019 р. змінено умови попереднього договору з 364 на 728. Станом на 31.12.2019 р. залишається неповерненою сума 175 тис. грн. Чи потрібно дисконтувати таку заборгованість? Якщо так, то за якою методикою?

Вважаємо, що у підприємства в обліку є поточна заборгованість за ПФД, а тому вона не підлягає дисконтуванню. Пояснимо.

На дату отримання ПДФ заборгованість за нею є поточною, адже повернення має відбутися протягом 12 місяців із дня отримання ПФД.

На дату укладення додаткової угоди про зміну строку повернення із 364 на 728 дні формально така заборгованість на дату укладання додаткової угоди лишається поточною, адже на цю дату 364 дні вже пройшло і залишилося знову ж таки 364 дні, протягом яких має бути погашена заборгованість.

Втім, як ми зазначали тут, податківці можуть фіскально відноситися до пролонгації і самостійно перекваліфіковувати заборгованість у довгострокову (тому ми не радимо користуватися пролонгацією в цілому).

Навіть, якщо її податківці перекваліфікують у довгострокову станом на дату отримання, то все одно на 31.12.2019 р. така заборгованість буде поточною, адже залишається до погашення станом на 31.12.2019 менше 364 дні. Тоді як правила дисконтування щодо будь-якої не лише відсоткової почали діяти з 29.10.2019 р.

Тому, вважаємо, що якщо підтримувати підхід із дисконтуванням на 31.12.2019 року за перехідною заборгованістю, то заборгованість за ПФД, навіть, якщо податківці перекваліфікують її «заднім числом» на дострокову, на 31.12.2019 р. має бути поточною, а тому не підлягає дисконтуванню.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202524
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202544
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025129
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517