• Посилання скопійовано

Поворотну фіндопомогу повернено у 2020 році: чи можна її не дисконтувати?

Фінансову допомогу засновників була видано в 2018-2019 рр. Повертається вона в 2020 році. Чи можна не дисконтувати заборгованість станом на 31.12.2019 рік?

Судячи із того, що автор питання відлік ставить із 31.12.2019 року, то виходимо із того, що він прийняв підхід із датою дисконтування на 31.12.2019 р., а не на 29.10.2019 р. (про два підходи ми говорили тут ). З підходу дисконтування на 31.12.2019 р. ми надалі й надаватимемо відповідь.

А відповідь залежить від договірних відносин щодо погашення ПФД, тобто який строк повернення ПФД є у договорі на 31.12.2019 р. (зверніть увагу! Не строк дії договору, а строк повернення ПФД).

Якщо на 31.12.2019 р. були договірні відносини, відповідно до яких повернення всієї ПФД чи частини ПФД мало відбутися у 2021 році або ще пізніше, то або частина такої ПФД, або вся ПФД є довгостроковою, а тому така заборгованість має дисконтуватися. Детальніше про визначення довгострокової частини заборгованості ми писали тут.

У зв’язку із тим, що фактично ПФД на практиці буде достроково повернена, то відповідно у звітному періоді повернення ПФД потрібно закрити повністю весь нарахований дисконт на витрати, адже вже не буде в обліку довгострокової заборгованості і цінність грошей не слід рахувати.

 

На замітку!

І знову ж таки щодо дисконту та амортизації дисконту є дві позиції щодо їх відображення – через додатковий капітал або через доходи та витрати в звичайному порядку. Консультант - прихильник підходу із доходами та витратами (детально це розглядалося тут).

 

Якщо на 31.12.2019 р. вже були договірні відносини (наприклад, запрацювали внесені зміни до договору про зміну строку повернення), що ПФД буде повернена у 2020 році, то відповідно на 31.12.2019 р. заборгованість мала бути переведена в поточну і така заборгованість не дисконтується, адже є поточною.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202525
  • Допомога від Mercy Corps для ФОП-ВПО: оподаткування та облік
    Чи включається до доходу та чи оподатковується цільова благодійна допомога, отримана ФОП-"єдиноподатником" ІІ групи (який є ВПО) на свій підприємницький рахунок від іноземної неурядової організації "Mercy Corps", яка відобразила цю виплату в звітності з ознакою доходу "190"?
    07.07.202511
  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202520
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202534
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025258