• Посилання скопійовано

Поворотну фіндопомогу повернено у 2020 році: чи можна її не дисконтувати?

Фінансову допомогу засновників була видано в 2018-2019 рр. Повертається вона в 2020 році. Чи можна не дисконтувати заборгованість станом на 31.12.2019 рік?

Судячи із того, що автор питання відлік ставить із 31.12.2019 року, то виходимо із того, що він прийняв підхід із датою дисконтування на 31.12.2019 р., а не на 29.10.2019 р. (про два підходи ми говорили тут ). З підходу дисконтування на 31.12.2019 р. ми надалі й надаватимемо відповідь.

А відповідь залежить від договірних відносин щодо погашення ПФД, тобто який строк повернення ПФД є у договорі на 31.12.2019 р. (зверніть увагу! Не строк дії договору, а строк повернення ПФД).

Якщо на 31.12.2019 р. були договірні відносини, відповідно до яких повернення всієї ПФД чи частини ПФД мало відбутися у 2021 році або ще пізніше, то або частина такої ПФД, або вся ПФД є довгостроковою, а тому така заборгованість має дисконтуватися. Детальніше про визначення довгострокової частини заборгованості ми писали тут.

У зв’язку із тим, що фактично ПФД на практиці буде достроково повернена, то відповідно у звітному періоді повернення ПФД потрібно закрити повністю весь нарахований дисконт на витрати, адже вже не буде в обліку довгострокової заборгованості і цінність грошей не слід рахувати.

 

На замітку!

І знову ж таки щодо дисконту та амортизації дисконту є дві позиції щодо їх відображення – через додатковий капітал або через доходи та витрати в звичайному порядку. Консультант - прихильник підходу із доходами та витратами (детально це розглядалося тут).

 

Якщо на 31.12.2019 р. вже були договірні відносини (наприклад, запрацювали внесені зміни до договору про зміну строку повернення), що ПФД буде повернена у 2020 році, то відповідно на 31.12.2019 р. заборгованість мала бути переведена в поточну і така заборгованість не дисконтується, адже є поточною.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518