• Посилання скопійовано

Сплата в іноземній валюті з гривневої картки: за яким курсом обліковувати?

Працівника відряджено за кордон. Видано аванс з каси у валюті країни відрядження та у гривні на особисту карту. Перебуваючи ще на території України працівником було придбано квиток на потяг на закордонному сайті (вартість в іноземній валюті списано у гривнях з карти). Як відобразити такі витрати працівника в обліку?

Операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (дати  визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат).

Відповідно до п. 6 П(С)БО 21 сума валюти, виданої працівнику як аванс на відрядження, у бухобліку відображається у гривнях за курсом НБУ на початок дня видачі авансу. Водночас, оскільки заборгованість, яка виникла, є немонетарною статтею балансу, то на дату балансу вона не підлягає перерахунку.

При цьому, варто звернути увагу, що фактично працівник придбаває квиток на потяг за іноземну валюту (російські рублі, які було отримано у вигляді авансу на відрядження). Крім цього і на самому квитку (як документальному підтверджені понесених витрат) зазначена вартість в іноземній валюті. Відповідно в авансовому звіті працівник має зазначити вартість такого квитка також в іноземній валюті. Тобто, не зважаючи, що оплата була здійснена з особистої гривневої картки працівника, такі витрати вважаються понесеними в іноземній валюті.

В подальшому бухгалтер при обліку такого авансового звіту враховує наведене вище правило п. 6 П(С)БО 21 і відображає вартість такого квитка у гривнях за курсом на дату видачі авансового звіту (якщо суму отриманого авансу достатньо для покриття всіх валютних витрат працівника).

Таким чином, якщо отриманого авансу працівнику у рублях, достатньо для покриття всіх валютних витрат у відрядженні (зокрема, оплати проживання, добових, якщо вони встановлені в іноземній валюті), то при обліку понесених витрат на придбання проїзного квитка в іноземній валюті враховується курс на дату видачі авансових коштів в іноземній валюті.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202531
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025241
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025903
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202547