З однієї сторони маємо п. 3 ст. 11 Закону про бухоблік, в якому зазначено, що для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати (№1-мс, 2-мс).
Крім того, 23.07.2019 р. до П(С)БО 25 внесено зміни і тепер його положення поширюються і на непідприємницькі товариства (конфлікт Закону про бухоблік та П(С)БО 25 було усунуто).
При цьому, варто зазначити, що мова йде саме про визначення типу фінзвітності, яке складає неприбуткова організація і подає разом із звітом про використання доходів. Своєю чергою, тип підприємства (в даному випадку середнє) визначається в загальному порядку за п. 2 ст. 2 Закону про бухоблік.
З іншої сторони п. 3 ст. 14 Закону про бухоблік, яким встановлено обов’язок середніх підприємств (дійсно без виключень для непідприємницьких товариств) не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
Що мається на увазі під «у повному обсязі» не зазначено, проте можна зробити припущення, що мова йде саме про фінансову звітність за формами №1-5.
Маємо вже конфлікт норм у самому Законі про бухоблік.
Тобто, можна було б сказати, що обов’язок оприлюднити свою фінзвітність у повному обсязі на веб-сторінці у такої неприбуткової організації буде (за приписом п. 3 ст. 14 Закону про бухоблік), але при цьому разом із Звітом податківцям така неприбуткова організація подає фінзвітність за скороченою формою (за приписами п. 3 ст. 11 Закону про бухоблік та П(С)БО 25).
Однак, у підкатегорії 102.20.02, «ЗІР» дійсно міститься роз’яснення податківців, що неприбутковими установами та організаціями (крім неприбуткових установ та організацій, які підпадають під критерії мікропідприємств, малих підприємств, бюджетних установ) подається разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал та Примітки до річних звітів (форми №№1-5) - повний комплект фінансової звітності.
Як аргумент податківці використовують те, що формою звіту про використання доходів передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Звіту. Водночас, у Звіті передбачено відображення поданих до Звіту форм фінансової звітності:
- Баланс (звіт про фінансовий стан);
- Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід);
- Звіт про рух грошових коштів;
- Звіт про власний капітал;
- Примітки до річної фінансової звітності;
- Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати);
- Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати).
На підставі того, що Звіт неприбутківця містить можливість подання повної фінансової звітності податківці роблять висновок, що неприбуткові організації, які відповідають критеріям середніх підприємств, повинні подавати повний комплект звітності.
Одеські податківці надавали аналогічне роз’яснення.
Тож, підсумовуючи зазначене вище, можна прийти до висновку, що неприбуткова організація, яка відповідає критеріям середнього підприємства, все ж таки має на своєму веб-сайті опублікувати повний комплект своєї фінансової звітності (за формами №1-5). Але ось питанням, за якою формою подавати фінансову звітність податківцям разом із Звітом, є спірним. Якщо вирішити не сперечатись з податківцями (крім того все одно повний комплект фінзвітності доведеться складати на веб-сайт), то і податківцям разом із Звітом слід подавати фінзвітність за повною формою.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити