Коли поворотну фінансову допомогу надає платник податку на прибуток, то тут є особливості. Насамперед важливим є те, що сума поворотної фінансової допомоги, яка не була повернена на кінець звітного періоду, не включається до доходу одержувача. Але на неповернену суму допомоги отримувач повинен нарахувати умовні відсотки і віднести їх суму до інших доходів як безповоротну фінансову допомогу за пп. 14.1.257 ПКУ. При цьому сума заборгованості перед позикодавцем не зміниться, адже умовні відсотки нараховуватимуться лише у податковому обліку.
Отже, головна умова — це нарахувати умовні відсотки. Нараховують ці відсотки таким чином: суму поворотної фінансової допомоги, не поверненої на кінець звітного періоду, слід помножити на кількість днів користування та на облікову ставку Нацбанку і поділити на 365 днів (366 днів, якщо рік високосний). Якщо протягом користування поворотною фінансовою допомогою у звітному періоді облікова ставка Нацбанку змінювалася, то для розрахунку умовних відсотків можна застосувати таку формулу:
УВ = ПФД х (Д1 х ОС1 + Д2 х ОС2) : 365 ,
де:
Д1 і Д2 — кількість днів користування поворотною фінансовою допомогою протягом дії різних ставок НБУ у звітному періоді;
ОС1 і ОС2 — облікові ставки НБУ, що діяли протягом звітного періоду.
Приклад
Підприємство — платник податку на прибуток отримало 04.03.2013 р. поворотну фінансову допомогу від підприємства — платника податку на прибуток на загальних підставах у сумі 150000,00 грн. Станом на 31.03.2013 р. (кінець I кварталу) неповернутою залишалася частина у розмірі 80000,00 грн.
Умовні відсотки за користування поворотною фінансовою допомогою за I квартал 2013 р. становлять:
УВ = 80000,00 х 28 х 7,5% : 365 = 460,27 грн.
Умовні відсотки відображають у декларації з прибутку у рядку 03 та в додатку IД у рядку 03.10.1.
Таблиця
Відображення в обліку поворотної фіндопомоги, отриманої від платника податку на прибуток
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись