Після наступного дня, після закінчення строку обов’язкового платежу згідно з укладеним договором (за умовами запитання - це 31.12.2020 р.), сума кредиторської заборгованості набуває статусу простроченої заборгованості.
Зобов'язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та є ймовірність зменшення економічних вигід у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов'язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду (п. 5 П(С)БО 11). В обліку таке списання слід відобразити за кредитом 745 "Дохід від безоплатно одержаних активів".
Якщо таку заборгованість не буде погашено до моменту закінчення строку позовної давності, вона вважається заборгованістю за якою минув строк позовної давності. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Початок відліку строку позовної давності припадає на момент виникнення кредиторської заборгованості.
Відповідно до ч. 5 ст. 261 ЦКУ: "За зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання”.
Позовна давність відповідно до ст. 259 ЦКУ може бути збільшена за домовленістю сторін. За домовленістю з кредитором, через укладання договору в письмовій формі, підприємство має шанси відстрочити термін списання заборгованості.
Для довідки: за ЗЕД - договором купівлі-продажу товарів, позовна давність становить чотири роки згідно з ст. 8 Конвенції про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів. Але такий строк застосовується лише до країн учасниць Конвенції, Республіка Кіпр сюди не відноситься.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити