Податківці неодноразово наполягали (зокрема, тут та тут), що витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням в мережі Інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг), принаймні, в податковому обліку платників податку на прибуток, мають відноситися до 6 групи нематеріальних активів – інші нематеріальні активи.
Проте вважаємо, що мова у цих роз’яснення іде саме про первинну реєстрацію доменного імені (платіж, що здійснюється одноразово при створенні веб-сайту). Якщо ж мова йде саме про оренду доменного імені (регулярні платежі), то вважаємо, що така сума відноситься до витрат підприємства (92 «Адміністративні витрати» - якщо сайт має інформаційне направлення або 93 «Витрати на збут» - якщо мова йде про сайт для продажу продукції/послуг).
Порядок визнання витрат
Відповідно до п. 5-8 П(С)БО 16 «Витрати» витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань.
Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
В зазначеному ж випадку і акт, і оплата здійснюються підприємством лише в кінці року, а отже змін у структурі активів і зобов’язань під час підписання договору не виникає.
Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Своєю чергою, згідно з п. 1 ст. 9 Закону №996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.
Таким чином, на нашу думку, підприємство має право віднести на витрати всю суму оренди доменного імені лише після складання постачальником відповідного акту. На дату складання акту підприємство визнає витрати записом Дт 92/93 Кт 685, а оплату відображає записом Дт 685 Кт 311.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись