• Посилання скопійовано

Складаємо розподільчий баланс: яка доля збитків?

Згідно з рішенням учасників шляхом виділу створено ТОВ "Б". ТОВ "А" передає ТОВ "Б" одну будівлю. Яким чином скласти розподільчий баланс, якщо нерозподілені збитки не передаються?

Аналогічну ситуацію ми розглядали тут. Тоді ж ми зазначали наступне: форма розподільчого балансу не затверджена, тож власники самостійно вирішують, що саме слід передати новоутвореному підприємству. І при його складенні  дотримуютьcя лише одного принципу: суми статей балансу діляться власниками на суми, що залишаються на балансі ЮО, та суми, які передаються новоутвореному підприємству. Всі документи, що передаються, вказуються у додатку до розподільчого балансу — в акті приймання-передачі.

Але і при цьому мають виконуватись принципи бухгалтерського обліку. Адже баланс – це не лише юридичний, а і бухгалтерський документ, і він будується за принципом відповідності активів пасивам. Приклади розподільчого балансу ми наводили тут.

Тобто, якщо ми за виділом передаємо новоствореному підприємству певний актив, то на таку ж суму слід передати йому зобов’язання або власний капітал. Щодо останнього, то, якщо чистий прибуток/збиток в цьому випадку як частина пасиву не передається, на суму вартості активу (будівлі) можна сформувати статутний капітал нового підприємства.

Але, при цьому, слід пам’ятати, що нове підприємство створюється шляхом виділення із попереднього. Тобто, статутний капітал нового підприємства не може бути більшим, за розмір статутного капіталу підприємства, з якого воно виділяється. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202524
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202544
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025129
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517