• Посилання скопійовано

Комісію банку не було списано до витрат: як виправити?

ТОВ отримало оплату за товар від нерезидента у 2018 р. У SWIFT - платежі вказано повністю суму згідно з інвойсом. На розподільчий рахунок продавця надійшла сума за мінусом 30₴ (комісія банку). До договору є додаткова угода, в якій вказано, що комісія банку буде за рахунок контрагента, на території якого банк її зняв. Комісію банку не списано до витрат продавцем в 2018 році. Як можна виправити помилку в 2019 році?

У будь-якому разі банківська комісія є витратами продавця-резидента. Просто у цьому випадку сплата відбувалася не шляхом самостійного перерахування комісій банкам, а шляхом утримання такими банками з виручки продавця.

Згідно з п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування, зокрема, комісії банків, є адміністративними витратами підприємства — Дт 92. При цьому байдуже, це комісія українського чи іноземного банку, її нараховано понад суму чи утримано з неї.

Про це ми говорили тут.

Таким чином, оскільки СГ не відобразив витрати у вигляді комісії банку у 2018 році, то йде мова про виправлення помилки минулих періодів.

У бухобліку за п. 4 П(С)БО 6 виправляють помилки, допущені при складанні фінансових звітів за попередні роки, шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

Якщо помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку, то виправлення помилок за минулий рік відображають кореспонденцією рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)» з рахунками бухобліку відповідних об'єктів класів 1 — 6. У листі Мінфіну від 17.07.2013 р. №31-08410-07-29/21303 уточнювалося, що виправлення помилок за минулі роки відображається в балансі за звітний рік шляхом коригування на початок звітного року нерозподіленого прибутку (непокритого збитку), якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку), а також статей активів, зобов'язань, власного капіталу, які змінилися внаслідок виправлення помилок. При цьому рахунки 7 та 9 класів не використовуються та не коригуються.

Детальніше про виправлення бухоблікових помилок ми писали тут.

Що стосується виправлення помилки у декларації з податку на прибуток, то платнику також потрібно буде уточнити декларацію за 2018 рік.

Відповідно до ст. 50 ПКУ,  якщо помилку виправляють після закінчення граничного строку подання декларації, то для виправлення подають уточнюючий розрахунок до декларації. Але помилки минулих звітних періодів можна виправити й у поточній декларації з податку на прибуток за той звітний період, у якому виправлено помилку (див. «ДК» №19/2019).

Якщо помилки виправляють у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та, порівнюючи їх із відповідними рядками декларації, що уточнюється.

Оскільки платник податку навпаки завищив об’єкт оподаткування, не врахувавши витрати, то штрафів за недоплату податку та, відповідно, пені не буде.

Детально про виправлення помилки у податковій звітності з податку на прибуток ми писали тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202525
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202546
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025130
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517