У будь-якому разі банківська комісія є витратами продавця-резидента. Просто у цьому випадку сплата відбувалася не шляхом самостійного перерахування комісій банкам, а шляхом утримання такими банками з виручки продавця.
Згідно з п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування, зокрема, комісії банків, є адміністративними витратами підприємства — Дт 92. При цьому байдуже, це комісія українського чи іноземного банку, її нараховано понад суму чи утримано з неї.
Про це ми говорили тут.
Таким чином, оскільки СГ не відобразив витрати у вигляді комісії банку у 2018 році, то йде мова про виправлення помилки минулих періодів.
У бухобліку за п. 4 П(С)БО 6 виправляють помилки, допущені при складанні фінансових звітів за попередні роки, шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).
Якщо помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку, то виправлення помилок за минулий рік відображають кореспонденцією рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)» з рахунками бухобліку відповідних об'єктів класів 1 — 6. У листі Мінфіну від 17.07.2013 р. №31-08410-07-29/21303 уточнювалося, що виправлення помилок за минулі роки відображається в балансі за звітний рік шляхом коригування на початок звітного року нерозподіленого прибутку (непокритого збитку), якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку), а також статей активів, зобов'язань, власного капіталу, які змінилися внаслідок виправлення помилок. При цьому рахунки 7 та 9 класів не використовуються та не коригуються.
Детальніше про виправлення бухоблікових помилок ми писали тут.
Що стосується виправлення помилки у декларації з податку на прибуток, то платнику також потрібно буде уточнити декларацію за 2018 рік.
Відповідно до ст. 50 ПКУ, якщо помилку виправляють після закінчення граничного строку подання декларації, то для виправлення подають уточнюючий розрахунок до декларації. Але помилки минулих звітних періодів можна виправити й у поточній декларації з податку на прибуток за той звітний період, у якому виправлено помилку (див. «ДК» №19/2019).
Якщо помилки виправляють у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та, порівнюючи їх із відповідними рядками декларації, що уточнюється.
Оскільки платник податку навпаки завищив об’єкт оподаткування, не врахувавши витрати, то штрафів за недоплату податку та, відповідно, пені не буде.
Детально про виправлення помилки у податковій звітності з податку на прибуток ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити