• Посилання скопійовано

Квитанцію за паркування виписано від руки: чи буде право на витрати?

Підзвітні особи підприємства оплачують за паркування фізособі - підприємцю та надають на підприємство як підтвердження оплати квитанції, які виписано від руки. Чи має право підприємство відносити на витрати відповідні суми за паркування?

Вимога щодо надання розрахункового документу суб’єктом господарювання у разі продажу товарів або послуг встановлено такими законодавчими актами:

При цьому, розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку касовим апаратом або заповнений вручну (ст. 2 Закону про РРО).

Водночас, згідно з пп. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої - четвертої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Отже, якщо підприємець не зобов’язаний застосовувати РРО (зокрема, платник ЄП, що відповідає зазначеним вище умовам), то як підтвердження факту продажу він може надати покупцю розрахункову квитанцію, яку заповнено від руки. Такий документ буде підтвердженням понесених працівником витрат і фіксує факт здійснення господарської операції (є підставою для віднесення суми до складу витрат підприємства).

Та при цьому варто зазначити, що підставою для віднесення відповідної суми компенсації працівнику до складу витрат є поданий ним авансовий звіт (як з підтверджуючими документами, так і без них). Наявність підтвердження понесених працівником витрат (зокрема, наявність розрахункового документу) в даному випадку важлива з метою уникнення оподаткування компенсованої працівнику суми ПДФО та ВЗ. Оскільки підприємство може за власним рішенням компенсувати працівнику понесені витрати без наявності у нього підтверджуючих документів (наприклад, якщо працівник їх втратив) з віднесенням таких сум на підставі авансового звіту до складу витрат, то в такому випадку сума компенсації працівнику підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ як додаткове благо.

Зверніть увагу, що розрахункова квитанція повинна відповідати всім вимогам, які зазначено у розділах IV (Розрахункова квитанція) та V (Спрощена розрахункова квитанція) Положення №13.

***

Читайте також: 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»